Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1845 – čo sa stane s kvetmi keď im do vody nasypete viagru, načo britskej kráľovnej slúžila jej kabelka a prežijú mravce, keď spadnú z veľkej výšky?

1644

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo sa stane s mravcami keď spadnú napríklad z Empire State Building. Ďalej zistíte, aký účinok má na kvety viagra, a na konci vám priblížime, na aký účel používala britská kráľovná svoju kabelku.

 

1 22

Keď kladiete otázky niekomu, o kom si myslíte, že by mohol klamať, nevenujte pozornosť tomu, čo hovorí, ale tomu, ako to hovorí. Pravdovravní ľudia majú tendenciu rozvádzať odpovede s väčšími podrobnosťami, čím viac sa pýtate; klamári majú tendenciu zostať pri tých istých základných odpovediach a opakovať svoje odpovede stále dokola, až kým jednoducho neupustíte od témy.

 

2 4

Krstný otec je celý o mafii, a preto vás možno prekvapí, že slovo „mafia“ vo filme nikdy nezaznie – a má to svoj dôvod. V 70. rokoch, keď sa film nakrúcal, sa tým, ktorí boli zapojení do organizovaného zločinu, nepáčila myšlienka filmu, ktorý by ich mohol znemožniť.

 

3 12

Skorý kanibalizmus sa však v skutočnosti nepraktizoval kvôli strave alebo hladu. Historické prípady konzumácie ľudského mäsa boli najmä symbolické alebo náboženské gestá.

 

4 4

Švédska vláda v roku 2015 zaviedla SMS službu pre darcov krvi, s cieľom podporiť darcovstvo krvi. Ľudia, ktorí darovali krv, dostávali po darovaní krvi spočiatku textovú správu s poďakovaním. Ďalšiu správu by však dostali aj vtedy, keď by ich krv bola transfúzne použitá pre niekoho iného.

 

5 3

Ak Viagru rozpustíte vo vode, môže spôsobiť, že kvety zostanú nažive o týždeň dlhšie ako zvyčajne.

 

6 3

Kráľovná používala svoju kabelku na odovzdávanie tajných a tichých správ svojim zamestnancom.

 

7 3

Vzhľadom na proporcie ich tela a pevný exoskelet nie je konečná rýchlosť mravca dostatočná na to, aby ho pri dopade zabila alebo zranila. Dokážu prežiť pád z Empire State Building a odísť bez zranení.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.