Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1846 – čo bolo inšpiráciou na vytvorenie hry The Sims , čo by jedli ďatle keby boli príliš hladné a ako chcel zamestnanec Coca-Coly predať tajnú receptúru spoločnosti Pepsi

1373

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo inšpirovalo Willa Wighta, zakladateľa The Sims , na vytvorenie takejto hry. Ďalej zistíte, ako ďaleko sú ďatle schopné zájsť keď sú veľmi hladné, a na konci vám priblížime, príbeh o výhernom koláčiku šťastia.

 

1 25

V New Yorku je ročný počet uhryznutí človeka 10-krát vyšší ako ročný počet uhryznutí žralokom na celom svete.

 

 

2 6

V stredoveku bolo škótskou tradíciou vyprážať kurča. Škóti, ktorí sa prisťahovali na juh Spojených štátov, si tento pokrm preniesli. Odvtedy sa stalo základom americkej kuchyne.

 

3 14

Obsah vitamínu A vo veľkom množstve mrkvovej šťavy je dostatočne vysoký na to, aby spôsobil opuch mozgu a ďalšie komplikácie vedúce k smrti.

 

4 5

Will Wight sa inšpiroval k vytvoreniu hry The Sims po požiari domu v roku 1991, pri ktorom prišiel o všetko. Keď si predstavoval, že svoj dom opraví, napadol ho koncept hry, v ktorej by sa dal vytvoriť „virtuálny domček pre bábiky“. Tak sa zrodila hra The Sims.

 

5 4

Ak ďateľ zostane príliš dlho bez potravy, priklincuje iné vtáky a ďobe im do hlavy, kým im nezje mozog.

 

6 4

V roku 2006 bola zatknutá sekretárka v centrále spoločnosti Coca-Cola za krádež vzorky nevydaného výrobku a za pokus predať ju za 1,5 milióna dolárov spoločnosti Pepsi. Obe limonádové spoločnosti však namiesto toho zapojili FBI. Nakoniec bol zlodej zatknutý.

 

7 4

V roku 2005 vyhralo druhé miesto v žrebovaní Powerball šokujúcich 110 ľudí, pričom každý z nich opísal šťastné číslice z koláčika šťastia. Zvyčajne druhé miesto vyhrá len 4 alebo 5 ľudí. Po vyšetrovaní sa však ukázalo, že nešlo o žiadny podvod.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.