Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1848 – syr so živými larvami a zvieratá, ktoré majú 3 vagíny

1063

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ktoré zvieratá majú 3 vagíny a načo im slúžia. Ďalej zistíte, ktoré zaujímavé podujatia boli kedysi súčasťou olympijských hier a prečo ich potom zrušili, a na konci vám priblížime, ako sa volá syr, ktorého špeciálnou prísadou sú živé larvy.

 

1 42

Vačkovce, ako sú napríklad koaly a vombaty majú tri vagíny. Vagíny po stranách prenášajú spermie do dvoch materníc, pretože samce vačkovcov majú dvojramenné penisy. Nakoniec sa v strednej vagíne rodí ich potomstvo.

 

2 16

Na začiatku 20. storočia boli olympijskými hrami preťahovanie lanom, streľba na holuby a súboj s pištoľou. Do roku 1920 však boli všetky tieto podujatia vylúčené. Preťahovanie lanom sa už nepovažovalo za atletiku a hnutie za práva zvierat zakázalo streľbu na živé holuby.

 

3 17

V starovekom Grécku a Ríme používali lekári pavučiny ako obväzy pre svojich pacientov. Pavučiny majú údajne prirodzené antiseptické a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri čistení a prevencii infekcie. Hovorilo sa tiež, že pavučiny sú bohaté na vitamín K, ktorý pomáha zrážať krv a uzatvárať rany.

 

4 7

Ak si potrpíte na exotické jedlá, Casu marzu je sardínsky syr so špeciálnou prísadou: živými larvami. Tieto larvy môžu počas jedenia syra vyskočiť až do výšky piatich centimetrov, preto sa odporúča chrániť si ho rukou, aby sa vám nedostali na tvár.

 

5 6

Strieborná farba je na ceste najviac viditeľná, takže je menej pravdepodobné, že sa stanete účastníkom nehody.

 

6 7

V roku 1995 istá žena vo Švédsku stratila svoj snubný prsteň pri varení na Vianoce. O 16 rokov neskôr žena našla prsteň na mrkve vo svojej záhrade. Ukázalo sa, že prsteň sa stratil v zeleninových šupkách, z ktorých sa robil kompost.

 

7 6

V polovici 19. storočia vynálezca Colin Pullinger odhalil svoju „večnú pascu na myši“ a tvrdil, že vydrží celý život. O viac ako storočie neskôr sa jeho tvrdenie ukázalo ako pravdivé. V roku 2016 bolo 155 rokov staré zariadenie vystavené v Múzeu anglického vidieckeho života, keď chytilo myš, ktorá sa doň vkradla.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.