Arnold Schwarzenegger sa podelil o zážitok, keď pre chybu lekárov takmer prišiel o život

550

Obľúbený Arnold Schwarzenegger sa nedávno podelil o starosti, ktoré ho sprevádzali po operácii. Išlo o tretiu operáciu srdca, po ktorej prežíval nesmierne náročné chvíle. Ten muž, ktorého všetci poznajú vďaka akčným filmom a výkonom v kulturistike, sa ukázal ako bojovník aj v reálnom živote.

08e0245709a931f0a6228c0beb.jpg
Zdroj: The Pump / Youtube

Príbeh začal už v roku 1997, keď podstúpil prvú operáciu srdca. Následne rovnakú operáciu podstúpil aj v roku 2018, pričom cieľom oboch bolo zbaviť sa problémov so srdcovou chlopňou. Pri tretej operácii s cieľom vymeniť aortálnu chlopňu sa však situácia skomplikovala. To je dôvod, prečo dnes 76-ročná legenda uvažuje, že pôjde opäť pod nôž. Na YouTube zverejnil video, kde sa podelil o niekoľko záberov zo svojej cesty zotavením. Spravil tak len pár mesiacov predtým, ako sa vrátil k natáčaniu série Terminátor.

Už desaťročia je stelesnením sily a odolnosti, preto je dôležité, že vo videu ukázal aj svoju krehkú stránku. Hovorí v ňom o svojej neľahkej ceste k zotaveniu, ktorú spôsobili komplikácie po operácii. Ako vo videu spomína, operáciu podstúpil len pár mesiacov pred natáčaním Terminátora 6 a mal z nej veľký strach. Keď sa zobudil, stáli pred ním lekári a hovorili, že im je to ľúto, operácia sa vyvinula inak, ako plánovali.

1c7e5158eb979b91321e452326.jpg
Zdroj: Arnold / Twitter

Pôvodne mali vykonať len jednoduchý, neinvazívny zákrok, veci sa však zvrtli iným smerom, keď lekári pochybili. Arnold mal vnútorné krvácanie, preto ho museli ihneď otvoriť. Je mimoriadne obdivuhodné, ako sa k tomu postavil. Namiesto toho, aby sa utápal v obviňovaní druhých a v možných scenároch, sústredil sa len na to, ako sa čo najrýchlejšie dostať z nemocničného lôžka.

Jeho návrat sa však začal malými a postupnými krokmi. Najprv sa snažil len vstať z postele a prejsť maximálne desať krokov. Pomaly sa jeho vychádzky dostali až po kanceláriu sestier a onedlho bol schopný vydať sa na dlhšie prechádzky. Zavolal dokonca svojich kamarátov, aby ho počas jeho nemocničných výletov podporovali. Dnes spomína na celú situáciu s úsmevom a dodáva, že musel vyzerať skutočne čudne, keď sa len tak prechádzal po chodbách nemocnice.

85d2c95f6eaef2be62723a8c2a.jpg
Zdroj: The Pump / Youtube

Okrem toho sa však snažil vrátiť aj k cvičeniu a tréningom, pretože sa blížilo natáčanie Terminátora. Ide o skutočne náročnú úlohu, ktorá si vyžaduje, aby bol v špičkovej fyzickej kondícii. Povedal, že jeho tajomstvom úspechu bolo pozitívne myslenie, jasný plán a silná podpora. Aj vďaka tomu sa mu v čase natáčania podarilo byť v dobrom stave.

Príbeh Arnolda Schwarzeneggera je hlbokým svedectvom o tom, ako sa odraziť zo dna a prekonať životné prekážky. Pripomína nám, že na zdolávanie neľahkých úloh potrebujeme len odhodlanie, plán a podporu blízkych. To je zaručený spôsob, ako sa vrátiť ešte silnejší.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.