Žena, ktorá bola nazývaná „nie je dosť peknou pre svojho manžela“, nám ukazuje cestu k skutočnej sebaláske

1844

Láska je neobmedzená, bez ohľadu na veľkosť, výšku alebo vek. Máme tendenciu zabúdať na skutočných hodnoty, na ktorých záleží a chytáme sa nálepiek a vzhľadu. Ale páry ako Alicia a Scott nám ukazujú, že skutočné šťastie pochádza zvnútra a pripomínajú nám, aby sme druhých neposudzovali podľa ich vzhľadu.

Alicia McCarvell sa stala senzáciou sociálnych médií a šíri radosť a „body-positivity“ prostredníctvom svojho zábavného obsahu. Napriek tomu, že si získala milióny verných fanúšikov, ktorí zbožňujú jej dobrodružstvá, čelí aj zraňujúcim komentárom a kritike týkajúcej sa jej vzťahu s jej manželom Scottom.

Po tom, čo jej virálne video upútalo pozornosť z nesprávnych dôvodov, sa tvorkyňa obsahu Alicia rozhodla situáciu riešiť. Zverejnila krátke video, na ktorom bola ona a Scott, najprv v uterákoch a potom úplne oblečení. Žiaľ, reakcie, ktoré nasledovali, boli plné krutosti. Ľudia, ktorí dvojicu vôbec nepoznali, neverili, že fyzicky zdatný Scott by mohol byť zamilovaný do Alicie, ženy nadmernej veľkosti.

Ich láska sa stretla s pochybnosťami

zdroj: aliciamccarvell / Instagram

Kanaďanka Alicia zverejnila každodenné predsudky, ktorým čelí. Ľudia špekulujú, že nemala nadváhu, keď sa prvýkrát so Scottom stretli, alebo predpokladajú, že musí byť bohatá, alebo že Scott musí byť gay, alebo má fetiš pre veľké ženy. Tieto predpoklady vychádzajú zo spoločenského presvedčenia, že fyzicky zdatná osoba ako Scott by nikdy nemohla byť zamilovaná alebo kompatibilná so ženou takej veľkosti ako Alicia.

Prekvapivo, len málo ľudí si uvedomuje, že Alicia a Scott sú do seba hlboko zamilovaní už obdivuhodných 16 rokov. Svoju náklonnosť k sebe prvýkrát objavili počas školských čias a zostali oddaní jeden druhému mnoho rokov. Navzájom sa podporujú a rešpektujú a oslavujú svoju lásku v každej fáze života.

Alicia a Scott stáli pri sebe v dobrom aj zlom

Počas náročného obdobia, keď Alicia prišla o prácu a cítila sa neistá ohľadom svojej cesty, sa jej manžel Scott stal najväčším zdrojom podpory a povzbudenia. Motivoval ju, aby znovu objavila samú seba a nasledovala svoje sny. Vtedy prišli s nápadom zdieľať vtipné videá zo svojho života vo dvojici.

Mali v úmysle priniesť ľuďom chvíle smiechu a radosti, ktoré spolu prežívajú. Okrem toho chcel Scott zdieľať Aliciinu očarujúcu osobnosť so svetom a pevne veril, že ostatní ju budú zbožňovať rovnako, ako on.

Stať sa tvorcom obsahu sa pre Aliciu ukázalo ako transformačná voľba, vďaka ktorej získala milióny sledovateľov. Vo svojich interakciách s ostatnými získala cenné poznatky o sebaúcte. Napriek svojej súčasnej popularite na sociálnych sieťach čelila Alicia boju s pochybnosťami o sebe. Úprimne sa podelila o to, že dlhý čas premýšľala v súlade s ostatnými a pýtala sa samej seba, či si skutočne zaslúži Scottovu lásku. Podľa vlastných slov vyjadrila: „Verila som, že keď sa nemám rada ja, ako by mohol on?“

zdroj: aliciamccarvell / Instagram

Dvojica vášnivo obhajuje praktizovanie sebalásky

Alicia uznáva, že jej neistota spôsobila v jej manželstve problémy. Prostredníctvom sebaprijatia si uvedomila, že Scott ju vidí inak. Jej rada:
„Nedomnievajte sa, ako vás vidí váš partner“. Alicia si uvedomila, že láska jej manžela k nej zostala neochvejná. Čo sa však skutočne zmenilo, je jej vlastný pohľad, čo umožnilo Scottovi milovať ju tak, ako si vždy želal.

Toto uvedomenie podnietilo Aliciu, aby reagovala na online kritiku a negativitu tým, že vzdeláva ľudí o škodlivých účinkoch falošných štandardov krásy. Zdôrazňuje význam uznania skutočnej hodnoty a hodnoty jednotlivcov. „Svet sa na nás pozerá a okamžite dáva väčšiu hodnotu Scottovi ako mne,“ povedala

Alicia zdieľala, že jej manžel dostal správy od štíhlych a tradične atraktívnych žien, ktoré navrhovali, aby bol s niekým, kto vyhovuje spoločenským štandardom krásy ako oni. „Po väčšinu nášho vzťahu si hovorím, že nie som hodná jeho lásky kvôli svojmu telu, je presne to isté, ako keď mu táto útla žena hovorí, že je ho hodná kvôli svojmu telu,“ zdôraznila.

Skutočná láska prosperuje z oddanosti

Alicia odpovedala na bežnú otázku, či žiarli na pozornosť, ktorú Scott dostáva. Zdôraznila, že sa v ich vzťahu cíti bezpečne, pretože vie, že si ju cení pre jej vlastnosti, ako je jej zmysel pre humor, obetavosť a láskavé srdce. Tieto atribúty majú väčší význam nad jej vzhľadom, alebo hmotnosťou.

Alicia nabáda ľudí, aby sa zamerali skôr na vnútorné kvality, ktoré skutočne definujú jednotlivcov, než aby sa zameriavali iba na fyzický vzhľad. Uznáva prílišný spoločenský dôraz na špecifické štandardy krásy v dôsledku dlhodobej mediálnej prezentácie. Napriek tomu Alicia pevne verí v našu schopnosť priniesť zmenu a zdôrazňuje našu kolektívnu zodpovednosť za odstránenie predsudkov.

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre