Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1307: tiger, ktorý navštívil zubára a trapas kráľa Tutanchamóna

2526

Dnes si posvietime na trochu bizarné fakty a zaujímavosti zo sveta. Počuli ste už, aby navštívil tiger zubára, alebo o trapase kráľa Tutanchamóna? Ak nie, máte sa na čo tešiť.

tiger

Tiger Cara má po komplikovanej 80-minútovej operácii v Nemecku zlatú korunku. Šesťročná mačkovitá šelma bola v roku 2013 skonfiškovaná zo súkromného vlastníctva talianskej farmy Mugnano a v roku 2015 ju previezli do tigrej chovnej stanice Tierart v nemeckom meste Massweiler.

2 20

Na fotografii sa nachádza jeden z najinteligentnejších mužov – Albert Einstein, teoretický fyzik, ktorý má na svojom konte nejeden užitočný vynález. Vedľa neho stojí jedna z najinteligentnejších žien, ktoré kedy žili – Marie Curie-Sklodowska bola známa chemička a fyzička. V roku 1903 získala prvú Nobelovu cenu za fyziku a v roku 1911 druhú za chémiu.

internet

Nie je žiadnou novinkou, že technické zručnosti Japoncov sú výnimočné. Nedávno sa im podarilo vytvoriť svetový rekord v najrýchlejšom internete na svete s rýchlosťou 319 tbps. To znamená, že pri tejto rýchlosti je možné stiahnuť až 50 000 filmov za jednu jedinú sekundu. Japonci sú jednoducho najlepší v oblasti technológií.

4 3

Kráľ Tutanchamón bol v roku 1992 nájdený vo svojej hrobke za prekérnej situácie. Vedci pri skúmaní múmie zistili, že bol Tutanchamón mumifikovaný počas pohlavného vzrušenia. Ako je to možné je síce neznáme. Dnes ho už v tejto pozícii nie je možné vidieť, avšak nie je to tým, že by bol znovu pochovaný.

sam doma

Každý z nás si pamätá legendárne strieľačky, ktoré v televízii sledoval Kevin McCallister v sérii filmov Sám doma. Akčné scénky však nepochádzajú zo žiadneho reálneho filmu, ale boli zinscenované ako falošný film s názvom Angels with filthy souls (Anjeli so špinavými dušami).

milionar

Niekedy sa oplatí počúvať svoju ženu. Tento chlapík z New Jersey si jedného dňa kúpil fľašu džúsu za 5 dolárov. Jeho žena s tým však nesúhlasila, cena bola pre ňu príliš vysoká tak ho poslala aby ju vrátil, pretože kdekoľvek inde stál džús 2,50 dolárov. Muž ju síce poslúchol, ale za vrátené peniaze si kúpil 2 lístky do lotérie, vďaka čomu vyhral 315,3 miliónov dolárov.

Zdroj: 1234567

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.