Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1308 – Žena bez končatín používala ústami nožnice a vedci z Tennessee zostrojili portál

2661

Máme tu pre vás pripravenú ďalšiu sériu faktov z rôznych oblastí. V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako svetoznáma maliarka dokázala používať nožnice a iné predmety ústami a prečítate si aj to, aký portál zostrojili vynaliezaví vedci z amerického štátu Tennessee.

most

Akvadukt Veluwemeer, otvorený v roku 2002, je úžasným dielom architektúry a inžinierstva. Na rozdiel od iných riešení na umožnenie prejazdu alebo podbehnutia automobilovej a vodnej dopravy sa inžinieri rozhodli pre iný prístup: vodný most. Akvadukt sa nachádza nad cestou N302 a tvorí súčasť rovnomenného jazera. Samotná cesta je zaujímavá sama o sebe a spája pevninské Holandsko s Flevolandom – najväčším umelým ostrovom na svete.

sablona pokus c 2 – kopia

Asi pred 50 miliónmi rokov, nie dlho po vyhynutí dinosaurov, populácie mravcov náhle prekvitali. Od tej chvíle začali dominovať fosílnym záznamom zvierat. Dr Wilson z Harvardskej univerzity povedal, že nový nález ukázal, že mravce podobné moderným mravcom žili pred 90 miliónmi rokov a že počet druhov sa už začal množiť.

made in china

Kniha Rok bez „Made in China“ vám poskytne podnetné a veľmi zábavné rozprávanie o tom, ako najľudnatejší národ na Zemi ovplyvňuje takmer každý aspekt nášho každodenného života. Autorka Sara Bongiorni, ktorá je roky považovaná za oceňovanú novinárku, napĺňa túto knihu pútavými príbehmi a anekdotami o snahe svojej rodiny predbehnúť dosah Číny – bojkotovaním čínskych výrobkov – a odvádza pozoruhodnú prácu, keďže ide o celosvetový problém závislosti na čínskych výrobkoch.

4 4

Vedci z Národného laboratória Oak Ridge vo východnom Tennessee v Spojených štátoch sa pokúšajú otvoriť portál do paralelného vesmíru. Projekt, ktorý bol prirovnaný k Upside Down v snímke Stranger Things dúfa, že ukáže svet identický s tým naším, kde sa zrkadlí život. Leah Broussard, fyzička vedúca experimentu, povedala pre NBC, že plán je šialený, ale úplne zmení hru pred sériou experimentov, ktoré plánuje spustiť toto leto. Broussardov experiment vystrelí lúč subatomárnych častíc do 50-stopového tunela. Lúč prejde okolo silného magnetu a zasiahne nepreniknuteľnú stenu s neutrónovým detektorom za ním.

delfiny

Delfíny sú veľmi fascinujúce cicavce, ktoré sú známe vysokou inteligenciou a empatiou k ostatným živým tvorom. Tieto roztomilé tvory sú radi v prítomnosti tehotných žien, pretože rovnako, ako plod v bruchu budúcej mamičky, komunikujú pomocou ultrazvukových vĺn. Nielen že počujú tlkot srdca budúcej mamičky, ale počujú aj tlkot srdca nenarodeného bábätka. Takýto spôsob komunikácie považujú delfíny za fascinujúci.

sarah

Sarah Biffin sa narodila v roku 1784 a zomrela v roku 1850. Bola to anglická maliarka z Viktoriánskeho obdobia. Narodila sa bez rúk a bez spodnej časti dolných končatín. Napriek tomu sa naučila písať, maľovať, šiť a používať nožnice pomocou úst. Na fotke je jej autoportrét, ktorý namaľovala ústami.

7 5

Veľryba, známa ako Bladerunner, má hlboké 30-centimetrové jazvy pozdĺž ľavej strany a pravého chvosta po tom, čo ju v Sydney v roku 2001 porezala vrtuľa lode Propeller. Táto veľryba sa často objavuje v tasmánskych vodách. Dr Pirotta povedal, že veľryby ako Bladerunner slúžili ako výstraha k rešpektovaniu pravidiel a predpisov, pokiaľ ide o pozorovanie veľrýb a pohybu lodí po moriach.

Zdroj: 1234567

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.