Zabudnite na Chorvátsko. Týchto 5 destinácií vám doprajú dovolenku aj bez otravných turistov

60195

Hľadáte miesto, kde sa môžete odpočinúť od turistov a objaviť niečo nové a neobjavené? Ak vás už prestali baviť turistické davy, tu je 5 fascinujúcich cestovných destinácií, ktoré by vás mohli zaujať.

Súostrovie Bazaruto, Mozambik: Pokojné pláže a krištáľovo čisté vody

Ak hľadáte tiché a pokojné miesto na oddych, navštívte súostrovie Bazaruto v Mozambiku. Súostrovie je domovom pre nádherné pláže s krištáľovo čistými vodami, kde môžete vyskúšať potápanie alebo si len užívať krásne prostredie. Okrem toho sa môžete vybrať na rybolov a vyskúšať tradičné miestne jedlá.

a boat on the water
Zdroj: Unsplash/Pat Sakellari

Faerské ostrovy, Dánsko: Prírodná krása a neuveriteľné výhľady

Faerské ostrovy sú malým súostrovím v Dánsku, ktoré je obklopené krásnou prírodou a nezabudnuteľnými výhľadmi. Môžete tu objavovať malebné dedinky, úchvatné zátoky a zábery na fotografie, ktoré vám vyrazia dych. Užite si prechádzky v prírode, vyskúšajte si tradičné faerské jedlo a ochutnajte miestne víno.

waterfalls at daytime
Zdroj: Unsplash/Rogério Toledo

Ochridské jazero, Severné Macedónsko: Kultúrne dedičstvo a krásna príroda

Ohridské jazero, ktoré sa nachádza v Severnom Macedónsku, ponúka návštevníkom krásnu prírodu, ale aj kultúrne dedičstvo. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad Kláštor sv. Nauma, a užiť si prechádzky okolo jazera. Ak máte radi vodu, môžete si vyskúšať rôzne vodné športy alebo len relaxovať na pláži.

brown concrete building near body of water during daytime
Zdroj: Unsplash/stefzn

Vang Vieng, Laos: Adrenalínové zážitky a krásne scenérie

Vang Vieng v Laosu je miesto, kde môžete zažiť adrenalínové zážitky a užiť si krásne scenérie. Môžete sa vybrať na rafting alebo jazdu na kajaku po rieke Nam Song, vyskúšať si horolezectvo alebo len relaxovať v miestnych termálnych prameňoch. Okrem toho si môžete prechádzať nádhernou krajinou a navštíviť jaskyne a dostatok miest, kde môžete ochutnať tradičné laoské jedlá a ochutnať miestne pivo.

green coconut trees beside boardwalk during daytime
Zdroj: Unsplash/Pascal Müller

Himare, Albánsko: Krásne pláže a miestna kultúra

Himare je malé mestečko na juhu Albánska s nádhernými plážami a bohatou miestnou kultúrou. Môžete sa prechádzať úzkymi uličkami mesta a navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad hrad, ktorý ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu. Okrem toho môžete ochutnať miestne jedlá a vína a užiť si pokojnú atmosféru na pláži.

red boat on body of water near brown wooden foot board
Zdroj: Unsplash/Polina Rytova

Tieto destinácie vám ponúkajú niečo jedinečné a nezabudnuteľné. Či už hľadáte pokoj a ticho alebo adrenalínové zážitky, tieto miesta určite stoja za návštevu. A čo je najlepšie, nebudete musieť bojovať s davmi turistov, takže si budete môcť užiť svoju cestu bez rušenia.

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.