Vietnamská komunita v Prahe šije rúška, vyrába dezinfekčné gély a poskytuje nápoje zdravotníkom úplne zadarmo

430

V Česku na to nie sú sami. Výzva s názvom „rúška pre všetkých“ sa ujala a je veľmi úspešná. K zaujímavej iniciatíve sa stihli pripojiť už aj Vietnamci žijúci v Česku. Okrem toho pomáhajú tiež s výrobou dezinfekčných gélov a pomáhajú i najzraniteľnejším ľuďom – dôchodcom, ktorým vozia nákupy až domov. Ešte väčšie prekvapenie je, že to všetko robia zadarmo a nie je ich málo, pridali sa už tisíce Vietnamcov.

Děkujeme naší vietnamské komunitě, která pro nás bez nároku na jakoukoliv odměnu vyrábí roušky z bavlny s…

Zveřejnil(a) Vestec u Prahy – oficiální stránka dne Středa 18. března 2020

 

 

Rúška šijú zadarmo a vo veľkom

Nielenže to všetko robia zadarmo, ale v rámci vlastnej komunity vyhlásili zbierku, vďaka čomu môžu šiť rúška a vykonávať ďalšie spomínané činnosti. Rúška následne darujú nemocniciam, domovom dôchodcom, úradom, ale aj verejnosti. Vo veľkom sa zapájajú aj vietnamskí podnikatelia, ktorí zas poskytujú kávu, čaj či iné nápoje zdravotníkom zadarmo. Všetci títo ľudia posielajú svoje peňažné prostriedky na transparentný účet, kde je momentálne už 150 000 českých korún, ako potvrdila jedna zo zakladateliek spolku s názvom Lam Cha Me. Do tejto iniciatívy sa zapojili Vietnamci zo všetkých kútov krajiny.

„Momentálne šijeme rúška vo veľkom a dodáme ich nemocniciam,“ potvrdila zakladateľka spolku Nguyenová. Rúška už stihli darovať napríklad nemocnici v Znojme. Chodia však do rôznych nemocníc a rúška im ponúkajú, no niektorí ich dávajú aj svojim zákazníkom v obchodoch, ak ich ešte majú otvorené.

Sú však aj takí, ktorí jednoducho stoja na ulici a dávajú ich ľuďom. „Počet rúšok, ktoré sme už rozdali nie je známy. Situácia je vážna a my sa snažíme konať rýchlo. Nestíhame to počítať. Každý robí, čo môže,“ dodala žena. K iniciatíve sa pripojili aj vietnamskí študenti, ktorí vyrobili už viac ako 2 000 litrov dezinfekčného gélu.

TIP na článok: Ako si vyrobiť vlastný dezinfekčný gél na ruky.

Tímto prosíme všechny o sdílení! Dejte všem vědět, že po celé republice jsou stovky vietnamských dobrovolníků! Každý den…

Zveřejnil(a) Vietnamci pomáhají dne Středa 18. března 2020

Pomáhajú aj záchranárom

Po Českej republike sa objavili obchodíky označené srdiečkami. Ide o podniky, v ktorých pôsobia práve Vietnamci a kde čaká na zdravotníkov občerstvenie. Predajcovia tam poskytnú lekárom, sestričkám, vojakom a iným záchranným zložkám čaj, kávu či iný nealko nápoj úplne zadarmo.

Zveřejnil(a) Sangu.eu dne Úterý 17. března 2020

Zveřejnil(a) Sangu.eu dne Úterý 17. března 2020

Vietnamci sa boja viac ako Česi

Pravdou je, že ich hnacou silou je aj strach. Nguyenová sa vyjadrila, že Vietnamci sa boja koronavírusu oveľa viac ako Česi. Tí už od začiatku nakupovali rúška vo väčšom počte aj keď to mnohí považovali za priskoré a možno hysterické. Spočiatku sa báli aj od Čechov, pretože situáciu podceňovali , rúška začali nosiť až keď bola situácia vážna.

Zveřejnil(a) Dang Phuong Linh dne Pondělí 16. března 2020

 

 

 

Zdroj: lidovky.cz, dobrenoviny.sk, novinky.cz

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre