Recenzia kĺbovej výživy Animal Flex od Spoločnosti Universal Nutrition – Naozaj účinná ochrana kĺbov pri tréningu?

3047

 

Animal Flex BalenieAnimal Flex je pre nás synonymum pojmu kĺbová výživa. Kto by tento produkt nepoznal? Plechový valec s gumeným krytom s červeno-čiernym dizajnom, skrývajúci 44 vrecúšok. Každé z nich obsahuje 8 odlišných tabliet.Predajcovia v obchodoch ho odporúčajú ako top produkt. Toto zaberie! Skúste to! Zákazník sa zvyčajne nechá presvedčiť presvedčivým lanárením na nákup. Je to správne rozhodnutie?

Kde kúpiť?

Animal Flex odporúčame nakúpiť u overených predajcov doplnkov výživy. Máte tak záruku nielen najlepšej ceny ale aj kvality a rýchlosti doručenia. Odporúčaného predajcu nájdete po kliknutí na odkaz

Zobraziť v akcií

 

 

 

 

 

 

Výrobca – Universal Nutrition

Unviersal Nutrition

Universal Nutrition je pre mňa značkou, ktorá sa na nič nehrá, chce poskytnúť produkty vysokej kvality a jej marketing a promo je orientované najmä na hardcore drvičov železa.

Ako tvrdia na stránkach, už od roku 1977 ponúkajú kulturistom a tvrdo trénujúcim atlétom spaľovače, proteíny a iné obvyklé suplementy. Aj keď čas plynie a sú to už 4 dekády od založenia brandu -UN- s kulturistom v logu, hlavná ideológia značky nikdy nezapadla prachom. Poctivosť vo výrobe produktu od počiatočnej práce so surovinou až po dodanie na pulty obchodov. Serióznosť ohľadom zloženia produktov, hodnoty uvedené na etikete zhodujúce sa s tým čo nájdeš v dóze s proteínom. A v neposlednom rade rešpekt k práci ktorú vykonávajú.

Kto reprezentuje tím Universal?  Najznámejšou tvárou je kanaďan Antoine Vaillant (IFBB PRO), známy svojou aktivitou na sociálnych sieťach a prvotriednym nasadením na tréningoch. Veľký šoumen! Mohli sme vidieť napríklad jeho kuchársku reláciu na YouTube s názvom -Super Awesome Kitchen Stuff-, kde nám priblížil svoje kuchárske schopnosti a aj to, ako pri varení vie využiť suplementy od UN.

Kĺbová výživa Animal Flex 44 sáčkov

 

Animal Flex
Takto vyzerá 44 sáčkov v praktickej tube od Universal Nutirition

 

Dávkovanie jeden pak ráno – nalačno 8 tabliet
Cena za jednu dávku 0,66 EUR
Balenie 44 vrecúšok po 8 tabliet = 352 kusov tabliet
Príchute  Bez príchute

 

Látky obsiahnuté v produkte vytvárajú účinný komplex ochrany kĺbov, tvrdých aj mäkkých tkanív kĺbového aparátu. Premazáva kĺbové spojenia, pomáha predchádzať opotrebeniu. Regeneruje tkanivá, zmierňuje bolesť. Pre telo potrebný komplex minerálov a vitamínov obsiahnutý v produkte udržiava zdravé kĺby.

Kĺbová výživa Animal Flex  Prášok (Powder) !

 

Koniec problémovému prehĺtaniu  veľkého množstva tabliet každy deň! Animal Flex Powder (prášok) prišiel konečne aj na slovenský trh s doplnkami výživy. Už žiadnych 44 sáčkov ale prášok, ktorý stačí rozmiešať v 300 ml vody (jedna dávka / odmerka 12,72g) odporúča sa užívať spolu s jedlom.

Animal Flex - Práškový (Powder)

 

 

Výhody prášku:

  • Jednoduchá konzumácia doma
  • Príjemná chuť pripomínajúca pomarančóvý tang
  • Komplexnosť produktu
  • Konečne je tento produkt aj pre tých, ktorí neznesú tablety
  • Skvelá chuť
  • Dobré ohlasy na tabletovú verziu tohto produktu predurčujú úspech aj tejto práškovej verzii

Nevýhody prášku:

  • 44 sáčkov je narozdiel od práškovej formy super na cestovanie
  • Obsah zbytočných farbív v produkte, ocenili by sme ich absenciu – obsahuje prírodné, no aj umelé arómy

Dávkovanie – 12,72 g (1 odmerka produktu) sa rozmieša v 300 ml vody. Konzumujte spolu s jedlom 1x za deň
Cena za jednu dávku-  0,79 €
Balenie – 381 g = 30 dávok
Príchute – Orange (pomaranč)

 

Balenie práškovej kĺbovej výživy

Pre mnohých, ktorí chceli značkový produkt z kategórie komplexných kĺbových výživ s dobrým renomé, predstavovalo skonzumovať počas 44 dní 353 tabliet zjavný problém… A potom sa aj na slovenskom trhu objavila prášková verzia tohto produktu, ktorá vyriešila tento problém. Pamätajte, v prípade, že pravidelne športujete, kĺbovú výživu by ste mali užívať preventívne 1-2 x za rok! Je to podstatné pre udržanie zdravého pohybového aparátu, netreba to včleniť do vášho suplementačného plánu až na poslednú chvíľu, keď už ste limitovaní bolesťami!

Animal Flex  44 vs. Animal Flex Powder (tablety vs. prášok)

Ako možno zhodnotiť, porovnať, tieto dva produkty z hľadiska zloženia?

 

Sú si veľmi podobné, ale…

Tabletová verzia obsahuje navyše ľanový olej, ktorý v tej práškovej absentuje, prášková verzia je ale obohatená o hydrolyzovaný kolagén. Na druhej strane, práškové forma obsahuje v jednej dávke viac ako 9000 mg účinných látok. Naopak, tabletová obsahuje v jedenej dávke 5000 mg účinných látok.

V každom prípade, balenie s práškovou formou tohto produktu obsahuje dostatok prášku na 30-dňovú kúru. Balenie tabletového Animal Flexu vás zásobí výživou pre vaše kĺby na dobu 44 dní. Tým sa rozdiely stierajú a záležať bude najmä na tom, či preferujete tablety alebo práškové produkty. Ľanový olej si môžete dokúpiť a dať si z neho potrebné množstvo každý deň.

 

Ako dávkujeme?

 

Poďme späť k práškovej, testovanej verzii. Jedna dávka predstavuje jednu odmerku, výrobca ju odporúča skonzumovať rozmiešanú v 300 ml vody, po jedle. Osobne by sme ju zaradili po raňajkách alebo obede.

Rozpustnosť sme otestovali s daným množstvom studenej vody (300 ml v pohári), šup tam prach s odmerkou, rozmiešame s lyžičkou… Aký je výsledok?

Pravda, trošku je potrebné zacvičiť si s lyžičkou, rozmiešanie prášku vo vode do stavu, kedy neuvidíte žiadne hrudky, chvíľku trvá… No po minúte je nápoj pripravený, vy ste nemuseli použiť šejker, môžete konzumovať. Rozpustnosť hodnotíme kladne, stopy na pohári po preliatí minimálne, penivosť žiadna.

Ako chutí  Animal Flex prášok ?

 

Výrazná pomarančová chuť! Chutil nám! Veľmi príjemná, výrazne pomarančová chuť. Podľa niektorých recenzií na internete môže pripomínať TANG.

Efektivita Animal Flex Prášku

 

Samotný Animal Flex  44 v tabletovej verzii (áno, ten v tej plechovke s otváraním na spôsob konzervy) má medzi športovcami rôzneho zamerania veľmi dobrú odozvu a naozaj, za prijateľnú cenu dostanete produkt renomovanej značky s látkami podporujúcimi zdravie vašich kĺbov, spojivového tkaniva ako takého.

Prevencia zdravotných problémov s kĺbmi, silnejšie väzy, menšie riziko zranenia… Toto sú dôvody, pre ktoré rozumní športovci preventívne siahnu po týchto produktoch.

Ak porovnáme práškovú a tabletovú verziu z hľadiska ceny, môžeme úplne bez zaujatosti skonštatovať to, že sa nejedná o cenovo výrazne odlišné produkty.

Verdikt

Animal Flex 44 sáčkov vs. Animal Flex Powder? V podstate sa jedná o veľmi podobné produkty. Rozhodne to, či preferujete tablety alebo prášok. Osobne by sme zvolili práškovú formu, ktorá je chuťovo príjemná a z hľadiska dlhodobého užívania sme v jej prípade neevidovali žiadne negatíva

 

Užívateľská recenzia kĺbovej výživy Animal Flex 44 ( Naše skúsenosti)

Recenzia Animal Flex

 

Osobne som nikdy netrpel na žiadne bolesti kĺbov. Preto som nikdy nehľadal obdobný produkt, ktorý by bol pre mňa ultimátným riešením mojich problémov. Našťastie, nemusel som.

Počas štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK som sa pripravoval na súťaže v silovom trojboji, zároveň som vykonával rôzne pohybové aktivity v rámci zápočtov, prípravy na ne a podobne. Prevenciou voči akýmkoľvek problémom s kĺbovým aparátom bol pre mňa práve Animal Flex. Netreba zabudnúť na fakt, že okrem regenerácie CNS, svalov a iných tkanív, aj kĺby potrebujú po náročnom trénovaní regenerovať. Poznám ľudí, kulturistov, silových športovcov, ktorí ho užívajú na pravidelnej báze práve kvôli zlepšeniu regenerácie kĺbov, väzov, šliach.

Ako užívať Animal Flex ?

Užíval som ho nasledovne  44 -dňová Animal Flex kúra, ktorú som po 6-8 mesiacoch zopakoval. Spolu s racionálnym stravovaním, omega-3 mastnými kyselinami a rozumným tréningom som nemal vážnejšie problémy. Musím zaklopať…

 

Aké sú recenzie z môjho okolia?

Hodnotím ich kladne. Odhadom 75 % ľudí pomohol, zmiernil bolesti v kĺboch, zmiernil praskanie v kĺbe atď. Naozaj zlepšuje mineralizáciu kostí. Dostal som naň odporúčania od popredných slovenských trénerov, športovcov. Odstránenie bolesti zápästia do dvoch týždňov po začatí užívania, znížená bolesť kolien, ramien. Určite stojí za vyskúšanie.

Aké sú vedľajšie účinky ?

Môže sa objaviť výnimočne alergia na jednu z látok, konkrétne pri tomto produkte mám skúsenosť s jedným kulturistom ktorý bol bezprostredne po užití packu vyhadzaný v oblasti paží. Ale to bol jedinečný prípad. Častejšie sa objavuje pálenie záhy po užití vrecúška tabliet nalačno. Riešením bolo užívanie až po raňajkách, problém pominul.

Zloženie Animal Flex 44

 

Zmes vitamínov a minerálov

Vitamín C (vo forme kyseliny askrobovej), E , minerál zinok (zinok pikolinát), mangán (síran mangánatý) a selén (sodium selenite). Plnia vyživujúcu funkciu, mikronutrienty prospievajúce k správnemu fungovaniu pasívneho pohybového aparátu.

Komplex chrániaci kĺbovú štruktúru

Chondroitín sulfát (dva druhy – CSA a CSB) + MSM + Glucosamín  –  Tie chránia kĺby, robia šľachy a chrupavky silnejšími. Spolu tvoria množstvo 3000 mg.

Mazací komplex

Kyselina hyaluróronová + cetyl myristoleate + ľanové semeno v podobe oleja  Podpora produkcie tekutiny obkolesujúcej kĺb. Ochrana pred starnutím, opotrebovaním, preťažovaním. Znižujú bolesť. V súčte 1000 mg.

Podporný komplex látok

Kurkumín (indický šafrán), zázvor (výťažok z koreňa), bromelain (enzým), boswellia (výťažok z rastliny), quercetin (antioxidant) –  Spolu presne 1000 mg. Táto kombinácia zmierňuje zápal, znižuje ním spôsobený diskomfort počas cvičenia. Látky na prírodnej báze, stáročia využívané v lekárstve a bylinkárstve. Majú povesť látok, ktoré naozaj liečia a vedia problém prirodzenou cestou vyriešiť.

 

Máte  vážne problémy s kĺbmi? Nečakajte a vyhľadajte pomoc vo vašom okolí !

PREHĽAD RECENZIE
Cena / Kvalita
Zloženie
Efektivita
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
animal-flex-universal-nutritionKĺbovú výživu Animal Flex od spoločnosti Universal Nutrition odporúčame všetkým, ktorý daný produkt potrebujú k efektívnemu tréningu.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre