Kĺbová výživa Apotex Colafit – Čo v sebe skrýva takzvaný “ čistý a bovinný“ kolagén

4367

Bielkovinový ošiaľ má svoje opodstatnenie. Bielkoviny pozostávajúce z aminokyselín sú extrémne dôležité pre zachovanie zdravia, obranu svalovej hmoty pred katabolizmom, plnia v našom tele mnohé úlohy. Rovnako ako aj kolagén – ten je dokonca v tele najviac zastúpenou bielkovinou! Pre jeho vlastnosti a schopnosti je súčasťou mnohých doplnkov výživy a procedúr zameraných na zdravie kĺbového aparátu a krásu 2.

Môže pomôcť v boji proti vráskam a preto je v posledných rokoch vo významnej obľube žien. Dostatočný tonus pleti a redukcia symptómov starnutia – tým tlačia výrobcovia svoje kolagénové produkty priamo do nákupných košíkov zákazníkov jedným z nich je aj Apotex Colafit – ako dopadol v našej recenzií?

apotex colafit
Kĺbová výživa Apotex Colafit

Kolagén Apotex Colafit je výrobkom českej spoločnosti Apotex. Balenie obsahuje dávky kolagénu vyhotovené v tvare kocky (rozmer približne 9 x 9 x 6 mm, váha 8 mg). Ľahko sa prehĺta, dokonca bez nutnosti zapíjať ho vodou. Avšak, tou v prípade Colafitu nič nič neskazíte.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Ako vybrať najlepšiu kĺbovú výživu ? 

Aký kolagén obsahuje kĺbová výživa Apotex Colafit?

 

Podľa etikety v produkte nájdete výlučne čistý bovinný (hovädzí) lyofilizovaný (zbavený vody) kolagén typu I. (atelokolagén) čistoty 99,9%. Výrobca deklaruje žiadny obsah ťažkých kovov alebo prímesí.

 

Poznáte pojem lyofilizácia? Tento termín pomenúva proces, v ktorom dochádza k odpareniu (odstráneniu) vody zo zamrznutých alebo zmrazených produktov.

A čo znamená bovinný? Bovinný = hovädzí. Jednoduché!

 

Typ I. – Tento kolagénový typ  je z hľadiska štruktúry charakteristický husto zastúpenými vláknami. Podieľa sa na stavbe kože, kostí, šliach, vláknitých chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov.

 

Zaujímavosťou je, že lyofilizovaný kolagén v prípade konzumácie dokáže dodať vodu zo zdrojov tráviaceho traktu – z 8 mg takéhoto lyofilizovaného kolagénu sa v organizme podľa výrobcu vytvorí 800 mg čistého, kolagénového gélu.

 

 

Apotex Colafit je možne kúpiť v balíku spoločne so známym antioxidantom. Vitamín C – ten je zastúpený vo forme samostatných tabliet, môže sa konzumovať spoločne s kockami kolagénu alebo kedykoľvek počas dňa (podľa odporúčaní výrobcu). Vitamín C je podľa mnohých štúdií veľmi dôležitým mikronutrientom pre zdravie ľudského organizmu – je súčasťou mnohých doplnkov výživy, vrátane rôznych horúcich nápojov bojujúcich proti prechladnutiu a nádche 1.

 

Štandardne existujte v troch odlišných baleniach z hľadiska veľkosti: 30 / 60 / 120 kociek. Zaujímavosťou je, že s týmto produktom môžete podporiť zdravie kĺbov aj v prípade vašich domácich miláčikov – nechýbajú totiž verzie pre psy, mačky a kone.

Balenie obsahujúce 120 kociek je určené na užívanie po dobu 4 mesiacov. Pre výživu štruktúr tela odporúča výrobca užívať tento produkt počas 2-3 mesiacov, 2-3 x v roku. Nevylučuje ani trvalé užívanie, závisí to podľa vašich potrieb a odporúčaní lekára, ktorý obdobný produkt môže odporučiť.

Ako dávkovať Apotex Colafit ?

 

Odporúča užívať 1 kocku nalačno – ideálne minimálne 10 min. pred raňajkami (prvým jedlom). V prípade detí postačí 1/2 kocky denne.

Z hľadiska výrobcu je trošku škoda, že na nefunkčnej stránke sme sa nevedeli preklikom dostať k zoznamu voľne predajných doplnkov výživy a pozrieť si zloženie detailne priamo na ich stránke. Zaiste by si zaslúžil o niečo viac pozornosti – patrí totiž k tomu najžiadanejšiemu z produktov tejto značky.

My odporúčame dané dávkovanie minimálne zdvojnásobiť (ak nie strojnásobiť) – týka sa to najmä športovcov a starších ľudí, ktorým daná dávka nemusí vôbec stačiť a môžu následne na daný produkt zanevrieť.

Zhrnutie recenzie

Po tejto kĺbovej výžive môžete siahnuť vtedy, keď hľadáte hovädzí kolagén, ktorý jednoducho skonzumujete bez nutnosti pridať vodu, pripravovať pohár alebo niečo miešať. Môžete ho mať pri sebe kamkoľvek pôjdete, na služobných cestách ale aj na dovolenke.

Plusy

  • Produkt je bez nežiadúcich látok v zložení
  • Jednoduchosť produktu
  • Ľahká konzumácia
  • Takmer úplne bez akejkoľvek vône

Mínusy

  • Obsahuje iba jeden typ kolagénu (typ I.)

Colafit 120 kociek

Colafit 120ks
V balení nájdete 120 kociek kolagénu

 

V balení nájdete 120ks praktických kolagénovych kociek. Ide o najväčšie a zároveň najvýhodnejšie balenie tohto dopknku pre kĺby.

Zobraziť akciu v obchode

 

 

 

 

Colafit s vitamínom C – 60 kociek + 60 tabliet vitamínu C

Colafit s vitamínom C
Apotex Colafit, ktorý je obohatený o vitamín C

 

Apotex Colafit 60 kociek obsahuje v balení navyše 60 tabliet vitamínu C. Medzi široké účinky vitamínu C patrí aj podpora kĺbov, kostí a chrupaviek. Teraz v akckí

Zobraziť akciu v obchode

 

 

 

Máte s Apotex Colafit skúsenosti? Podeľte sa s nimi pod recenziou !

 

 

PREHĽAD RECENZIE
Cena / Kvalita
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
apotex-colafitKvalitný kolagén bez zbytočne pridaných látok. Nevýhodou je, že obsahuje iba jeden typ kolagénu (typ I)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre