Aké skúsenosti majú ľudia s užívaním Ashwagandhy? Pozreli sme sa na ich recenzie !

5945

Indický ženšen alebo Ashwagandha je poloker, ktorý poznajú veľmi dobre v Indií a na blízkom východe. Za poslednú dekádu si nachádza fanúšikov aj na lokálnom a západnom trhu. Čím to je? Začínajú sa staré, rokmi zabudnuté prírodné liečivá, vracať znova do módy? O tom, čo hovorí zatiaľ výskum a moderná veda o Ashwagandhe, sa viete dočítať v samostatnom článku na našom webe. V tomto článku budeme rozoberať aké konkrétne skúsenosti s užívaním Ašvagandy majú jej užívatelia.

 

  • Overený predajca a výrobca
  • Kontrolovaný a kvalitný výrobný proces
  • BIO produkt
  • Depresia, úzkosť, libido
  • Pozitívne recenzie užívateľov

Skúsenosti s užívaním Ashwagandhy v zahraničí

Nasledujúce skúsenosti čerpáme prevažne zo zahraničných zdrojov kedže množstvo užívateľov Indického Ženšenu je na Slovensku obmedzený. Upozorňujeme, že ide o voľný preklad ak vás zaujíma celé znenie môžete kliknúť na daný zdroj a prečítať si skúsenosť od slova do slova.

Depresia a úzkosť

Užívatelia komunitného portálu Quora.com sa zhodujú, že im uživanie Ashwagandhy pomohlo predovšetkým  s psychickými problémami ako sú depresie a úzkosti.  Napríklad išlo o  skúsenosť s panickými záchvatmi kedy predpísané lieky spôsobovali napríklad naberanie na váhe prípadne sa panické záchvaty v intervaloch vracali. Po začatí užívania Indického Ženšenu sa stav Savithri Seneviratne, ktorá sa o skúsenosť podelila, dramaticky zlepšila.  Podľa jej slov sú to už 2 roky, čo netrpí návalmi paniky.

Brian mal na druhej strane diagnostikovanú depresiu. Po konzultácií s odborníkmi sa rozhodol užívať aj Ashwagandhu.  Ako sám popisuje jeho stav sa  pri užívaní zlepšuje. Svoju skúsenosť aktualizoval aj po 8 mesiacoch a stále cíti zlepšenie stavu aj keď hovorí sú dni, kedy prepadne stresu a depresií ale vôbec nie tak ako kedysi.  (zdroj)

Na odbornom medicínskom portály Webmd.com užívatelia rovnako potvrdzujú účinky Ashwagandhy v spojení so stresom, úzkosťou či nespavosťou.  Užívatelia sa cítia viac sústredení a lepšie zvládajú aj stresové situácie.  Niektorí popisujú aj zvýšené libido (chuť na sex), čo môže byť pre niekoho výhodou ale aj nevýhodou . Mnoho užívateľov suplementuje ashwagandhu ako tablety.

Skúsenosti užívateľov podporuje aj známy portál zaoberajúci sa modernou psychológiou PsychologyToday, ktorý označil Withániu Opojnú (odborný slov. názov) ako veľmi efektívnu, keď ide o úzkosť spojenú s otvoreným priestranstvom. Portál sa opiera aj o štúdie, ktoré jeho slová potvrdzujú a odporúča užívať nie viac ako 300 mg. denne.

 

Skúsenosti slovenských užívateľov Ashwagandhy

Ako sme spomínali užívanie tohto rastlinného doplnku výživy je v našich končinách v plienkach. Avšak, nejakí užívatelia sa nájdu aj v našej zemepisnej šírke. Vyberáme niektoré skúsenosti.

Svojích fanúšikov si doplnok nachádza najmä medzi ľuďmi, ktorí žijú zdravo a fanúšikmi posilňovania či cvičenia.  Tí, v slovenských eshopoch s doplnkami výživy, uvádzajú predovšetkým účinky ako uvoľnenie stresu, pohodu, lepšiu regeneráciu či hlbší spánok.  V e-shope Namaximum.sk má momentálne prášok z Ashwagandhy 24 recenzií z toho je 21 naplno pozitívnych a len 3 majú o hviezdičku menej (4 hviezdičky). V eshope Nutraceutics má doplnok 100% hodnotenie!  Ashwagandha existuje aj ako čaj. Čaj z Ashwagandhy je však v našich podmienkach ťažšie dostupný.

 

Negatívne skúsenosti

Samozrejme ako s  každým produktom existujú aj nespokojní zákazníci a nič nie je všeliek. Niektorí užívatelia uviedli napríklad alergickú reakciu či vedľajší účinok pri užívaní s predpísanými liekmi na depresiu či úzkosť.  Je potrebné totiž prihliadať na vedľajšie účinky produktu a medzi rizikové skupiny patria napríklad deti, dojčiace ženy, cukrovkári a iní. Medzi negatívne skúsenosti sa u niektorých užívateľov radila aj zvýšená chuť na sex.

Mohlo by vás zaujímať: skúsenosti s užívaním moringy.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre