Aj na Slovensku si môžete užiť skvelú dovolenku s deťmi a navyše s nízkym rozpočtom – Toto sú naše tipy !

1644

Slovensko nie sú iba Tatry. Naša malá krajina ponúka toho viac ako akákoľvek rozlohovo väčšia krajina. Netešíte sa na leto, pretože si zrejme nebudete môcť vyraziť za zážitkami za hranice Slovenska? Robíte chybu a my vám ukážeme akú veľkú. Čo tak porozmýšľať o dovolenke v našej krásnej krajine? Či už ste z východu, stredu, alebo západu Slovenska, vždy máte mnoho možností na výber. A ak neviete kam sa vydať, my vám pomôžeme. Ukážeme vám niekoľko zaujímavých destinácii a nápadov na dovolenku naprieč celým Slovenskom.

Lacná dovolenka na Východnom Slovensku

Ak ste z východu a blízkeho okolia, máte takpovediac vyhrané. Prečo? Pretože možnosti kam si vyraziť je neúrekom.

Zemplín a Zemplínska Šírava

Zemplín
Foto od Wikimedia

Vodnú nádrž Šíravu i Vinianské jazero nájdete v tesnej blízkosti a len pár kilometrov od Michaloviec. Zemplínska Šírava je rozlohovo najväčšia vodná nádrž na Slovensku. Považuje sa za také slovenské, resp. východniarske more a odporúčame ju navštíviť. Vinianské jazero nájdete „cez cestu“ a v lete to tam taktiež žije. Viac o týchto dvoch miestach sa dočítate v článku o slovenských priehradách.

Príklad ceny: Hotel 9,2 z 10 už od 32 EUR/Noc na osobu.

Domaša

Ďalšia vodná nádrž z množstvom príležitosti. Toto krásne miesto nájdete neďaleko Vranova nad Topľou a Stropkova. Ponúka športovo aj rekreačné vyžitie, kde si každý príde na svoje. Túto vodnú nádrž možno pokojne označiť za jednu z najobľúbenejších na Slovensku. Ak sa tam vyberiete, tak verte, že sa nudiť nebudete aj niekoľko dní.

Príklad ceny: Výborne hodnotený hotel v rekreačnej oblasti Dobrá na Domaší už od 35 EUR / noc na osobu.

View this post on Instagram

?? #domasa #nofilter

A post shared by Tommy (@to33my) on

Košice-okolie

Košice a okolie
Foto: ZaujimavySvet.sk / Zuzana K.

Ružín je priehrada nachádzajúca sa približne 20 kilometrov od Košíc. Je to veľmi obľúbená rekreačná oblasť, keďže ponúka aj bohaté ubytovacie možnosti. Okrem nej si môžete vybehnúť na neďalekú Siveckú skalu, či menšiu Drienkovú skalu, z ktorých budete mať nádherný výhľad na Ružín a túra zároveň nebude príliš náročná ani pre vaše deti. Pozrite si ostatné tipy na výlet v okolí Košíc.

Ružín
Foto: ZaujimavySvet / Zuzana.K

Spiš

Spisske podhradie fotografia
Foto od Govisity.com

Spišská Kapitula je súčasťou Spišského Podhradia, no kedysi bola samostatnou obcou. Dnes je teda niečo ako obec v obci. Ide o veľmi zaujímavú mestskú pamiatkovú rezerváciu. Okrem iného si môžete vyraziť na Spišský hrad, ktorý nikomu netreba zvlášť predstavovať. Oplatí sa prezrieť si aj mestečko. Levoča je ďalšia zaujímavá destinácia, ktorá leží na skok od Spišského Podhradia a celá táto oblasť je plná zaujímavých skvostov. Určite si choďte pozrieť aj Mariánsku horu.

Príklad ceny: Ubytovanie 9,5/10 už od 14 EUR/Noc na osobu.

Levoca fotografia
Foto: pixabay

Národný park Slovenský raj

Už len to, že je národným parkom, sa oplatí navštíviť niektorú z tamojších atrakcií. Medzi typické fenomény patria náhorné planiny, hlboké kaňony, rokliny, vodopády, tiesňavy či nádherná Dobšinská ľadová jaskyňa. Leží na pomedzí Spiša a Gemera. Medzi veľmi obľúbené miesta patrí aj Tomášovský výhľad a Kláštorisko. Slovenský raj je tiež povestný pre rebríky, po ktorých sa dá objavovať krásna príroda a bohaté možnosti turistických chodníkov.

Príklad ceny: Ubytovanie v okolí už od 21 EUR / noc.

Slovensky raj fotografia
Foto od JakubSolovsky

Pieniny

Nespomenúť tento nádherný národný park by bol hriech. Okrem bohatej ponuky rôznych nenáročných túr pre celé rodiny a krásnej prírody, určite absolvujte nezabudnuteľný splav Dunajca na pltiach. Môžete sa tam ubytovať rôznou formou, či už v hoteli, v chatke, alebo zažiť dobrodružstvo v stane či karaváne.

 

pieniny fotografia

Lacná dovolenka na strednom Slovensku

Presunieme sa na stredné Slovensko, ktoré toho ponúka rovnako veľa ako východné. Tak poďme si teda predstaviť niekoľko miest, ktoré sa oplatí navštíviť spolu s celou rodinou.

Liptov

Vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá vám ponúkne okrem krásneho prostredia aj množstvo iných možností. Budete mať možnosť vyskúšať si mnoho športov či rôzne zaujímavé atrakcie. Nájdete ju medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. Môžete okúsiť napríklad aj vyhliadkovú jazdu loďou. Liptov je krásny sám o sebe, možnosti je tam mnoho. V blízkosti priehrady je tiež atraktívna ZOO kontakt, Tatralandia či Demänovská jaskyňa.

  • TIP pre dovolenku s deťmi na Liptove: Svet optických klamov už od 6 EUR.
  • Adrenalinový zážitok v blízkosti Liptovskej Mary už od 59 EUR.

Prečítajte si viac tipov ako dovolenkovať na Slovensku.

Orava

Skvosty ako Oravská priehrada, nádherný Oravský hrad či Rohače, kde môžete absolvovať jednoduché i zložitejšie túry dolinami, sa jednoducho oplatí navštíviť. Celý tento región je jedinečný nádhernou prírodou, známy zaujímavou históriou, výnimočný pestrou kultúrou a populárny výbornou gastronómiou.

Muránska planina – ideálne pre dovolenku s deťmi

Krásny národný park neďaleko Revúcej si taktiež nemôžete nechať ujsť. Na jeho území sa nachádza množstvo krasových prameňov, ponorov a vyvieračiek, viac ako 300 jaskýň a 15 priepastí. Okrem iného si môžete užiť kvalitné túry a nevynechajte ani lúku plnú sysľov, ktoré môžete pokojne nakŕmiť – deti túto lúku milujú. Prečítajte si viac o Muránskej planine v osobitnom článku.

Terchová

Táto dedinka je zaujímavejšia ako by sa na prvý pohľad zdalo. Odporúčame si prejsť Jánošikové diery, ktoré obsahujú viac ako 20 vodopádov a príjemnú turistiku v nádhernom prostredí. Priamo v Terchovej si môžete vyraziť k obrovskej soche Jánošíka. No je tam toho viac čo obdivovať.

Ubytovanie priamo v Terchovej už od 19,75 EUR.

terchova fotografia
Foto od ladabohac92
terchova fotografia
Foto od Roman Vanur
terchova fotografia
Foto od Robert.BlueSky

Lacno dovolenkovať viete aj na Západnom Slovensku

Ani túto časť krajiny nemožno vynechať, pretože by to bola veľká škoda. Slovensko je rozmanité a v každom kúte je niečo výnimočné, čo treba vidieť.

Bojnice

 

V meste je ZOO, rozprávkový zámok, múzeum i zaujímavá rozhľadňa. A mnoho iného. Ide o malé mesto, no ponúka toho na jednej „kope“ veľmi veľa a pre rodiny s deťmi je to ideálne miesto na strávenie dlhšej dovolenky, pričom každý deň si môžete užiť niečo iné. Určite si tam každý z vás príde na svoje.

Ubytovanie v Bojniciach blízko vyhliadkovej veže: Už od 26 EUR na osobu.

Bojnice fotografia
Foto od Arian Zwegers

Trnava a okolie

V prvom rade by ste si nemali nechať ujsť samotné mesto Trnava, ktoré sa nie nadarmo označuje ako slovenský Rím a je plná pamiatok. Odskočte si však aj k zámku Smolenice, ktorý sa považuje za jeden z najromantickejších na Slovensku. Prečítajte si tiež prečo navštíviť aquapark v Trnave.

 

trnava fotografia
Foto od Pedro Nuno Caetano
trnava fotografia
Foto od Kurayba
smolenice fotografia
Smolenický zámok -. Foto od Kurayba

 

Piešťany a okolie

Mesto je známe najmä vďaka svojim kúpeľom, no v jeho okolí nájdete napríklad aj vodnú nádrž Sĺňava, kde sa nachádzajú hotely, kempingy, lodenica i vodno-lyžiarsky vlek. Za zmienku stojí tiež kotviaca výletná loď pri Kolonádovom (Sklenom) moste v Piešťanoch, ktorá ponúka možnosť absolvovať vyhliadkovú plavbu.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre