Aké boli v minulosti metódy mučenia? Rozhodne si mučitelia dali záležať na tom, aby bolesť trvala čo najdlhšie.

5326

Nedá sa tvrdiť, že by ľuďom chýbala kreativita. Existuje milión dôkazov toho, že ju uplatňovali vo všetkých oblastiach, dokonca aj v takých, kde by možno nemuseli. Je pravda, že ak niekto spáchal nejaký zločin, zaslúži si aj trest – v minulosti trest smrti nebol zakázaný, no okrem neho ste sa mohli dočkať aj nepekných spôsobov mučenia, ktoré by z vás tak či tak vysali život, pomaly a veľmi bolestivo (medzi najpomalšiu metódu patrí sťahovanie z kože alebo smrť po tisícich drobných rezoch v dôsledku vykrvácania).

Pozrite si opis niektorých metód, pri ktorých sa človeku až dvíha žalúdok. Sú kruté, neľútostné a hrôzostrašné. Buďme radi, že nežijeme v dobe ich bežného praktizovania. Na druhej strane, možno ľudia vtedy zo strachu väčšmi dodržiavali pravidlá a ctili zákony. 

Lingchi, „smrť tisíckami rezov”

lingchi photo u1
Zdroj: wikimedia common

Išlo o tradičnú čínsku metódu popravy, ktorá sa používala neuveriteľne dlho – celých 1000 rokov. Prebiehala asi tak, že človeka priviazali k tyči a kati mali za úlohu urobiť čo najviac drobných rezných rán, ktoré pomaly krvácali. Potom sa už len začalo, kedy obeť vykrváca. V niektorých extrémnych prípadoch to mohlo trvať aj 3 dni. 

Táto metóda sa v Číne používala až do 20.storočia. 

Skafizmus – pomalé utrpné mučenie

scaphism photo u4
Zdroj: ranker.com

Skafizmus je brutálny staroveký perzský spôsob popravy. A ako to prebiehalo? Držte sa! Človeka priviazali do úzkeho člna alebo umiestnili do vydlabaného kmeňa stromu. Následne mu ponúkli mlieko a med, ktorými ho kŕmili, až kým mu neprišlo zle. Následne mu telo natreli medom, aby tak pritiahli hmyz, najmä muchy, ktoré tu nakládli vajíčka, z ktorých sa vyliahli larvy a pomaly “jedli” človeka zaživa. 

Obeť najčastejšie zomrela v dôsledku gangrény, dehydratácie alebo vysilením. 

Judášova kolíska, brutálny nástroj mučenia

the judas cradle slowly impaled through the anus photo u1
Zdroj: ranker.com

Dizajnom bola táto metóda naozaj jednoduchá, no prevedenie a to, čo dokázala spôsobiť, bolo ohavné. V podstate išlo o akúsi stoličku, až na to, že na mieste, kde by sa za normálnych okolností nachádzalo sedadlo, bol veľký špicatý kôl trojuholníkovitého tvaru. Osoba, ktorá mala byť mučená sa v podstate napichávala cez konečník, prípadne v prípade žien cez pošvu. Dĺžka trvania utrpenia, kým prišla smrť bola rôzna. Častokrát však dochádzalo k úmrtiu aj z dôvodu infekcie, keďže nástroj sa medzi jednotlivými použitiami nečistil. 

„Katarínske koleso”

catherine wheel photo u1
Zdroj: ranker.com

Pri tomto type mučenia ste sa naozaj úpenlivo modlili, aby smrť prišla čo najskôr. V niektorých prípadoch na obeť najskôr zhodili ťažké koleso, aby mu spôsobilo zlomeniny a následne ho ku kolesu priviazali tak, aby každá končatina prechádzala pomedzi špice. Potom použili bič, britvu alebo žeravú tyč. A aby toho nebolo málo obeť vystavili na výstrahu, kde čakala, kým si po ňu nepríde smrť (ojedinele im to uľahčili odrezaním hlavy, alebo podrezaním tepny na krku). 

Varenie zaživa 

boiling photo u2
Zdroj: ranker.com

Jednalo sa o pomerne obľúbenú metódu kráľa Henricha VIII. a aj keď sa to možno nezdá, zvyčajne to bol pomerne zdĺhavý proces, práve preto, že zámerom nebolo hneď usmrtiť, ale len mučiť. Preto držali teplotu takú, ktorá bude spôsobovať neznesiteľnú bolesť, ale človeka hneď neusmrtí. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.