Vloženie mokrej utierky do práčky vám môže ušetriť veľa nervov aj času.

15297

Pranie v pračke môže byť niekedy boj. V minulosti to boli len ženy ale dnes už aj muži veľmi dobre poznajú aké je  náročné vyprať tú hordu šiat, ktorá leží pri práčke. Niekedy sa naozaj zdá, akoby to bol nekonečný príbeh a práčka prala nonstop. Niektoré moderné práčky síce robia svoju prácu naozaj dobre, no trik, ktorý vám dnes predstavíme je naozaj mimoriadne jednoduchý a dokáže vylepšiť výsledok prania a tiež ušetriť veľa času. Hodí sa vám to najmä v prípade, že máte domácich miláčikov alebo aj vtedy, ak máte veľa čierneho oblečenia. Trik spočíva v tom, že jednoducho vezmete navlhčenú utierku a vhodíte do pračky predtým, ako tam vložíte šaty.

1 21

Už žiadny textilný prach neuvidíte

pink and green plastic container
Autor tejto fotografie je engin akyurt

Vlhké obrúsky pomáhajú odstraňovať tie malé biele a nepríjemné nečistoty či chlpy z oblečenia, ktoré pozná takmer každý z vás. Utierky totiž pôsobia ako absorbér, ktorý čistí malé kúsky látky, kožušiny či niekedy ťažko odstrániteľné vlasy. Všetky tieto častice dopadajú na vlhké utierky a výsledkom je, že oblečenie vyzerá omnoho čistejšie a nemusíte zbierať všetky tieto malé nečistoty pracne sami.

Ako to urobiť správne

white textile on blue plastic laundry basket
Autor tejto fotografie je Annie Spratt

Do práčky nevkladajte viac ako 3 vlhké obrúsky. Keď sa bubon začne otáčať, utierky sa zmiešajú s oblečením a zhromaždia vlasy či iné vyššie spomínané nečistoty. Na každé pranie by ste mali použiť nové vlhké utierky.

Uistite sa, že sú utierky dostatočne pevné

2 21

Mali by totiž byť dostatočne pevné, aby sa vo vnútri práčky neroztrhli. Pokúste sa ich roztrhnúť a ak to ide len veľmi ťažko, tak práve tieto obrúsky sú tie pravé.

Vreckovky ani kuchynské (látkové) utierky nepoužívajte

white tissue paper in blue box
Autor tejto fotografie je Diana Polekhina

Papierové vreckovky totiž nie sú dostatočne pevné, takže by ste museli kúsky z nich z vypratého oblečenia čistiť. Ani látkové utierky nie sú vhodné na takéto „experimenty“, pretože nedokážu odviesť prácu k vašej spokojnosti.

Zbavte sa vône

Nevyberajte si také utierky, ktoré majú svoju vôňu, pretože oblečenie dokáže túto vôňu veľmi ľahko absorbovať. Radšej preto zvoľte také, ktoré sú bez akejkoľvek vône.

 

 

Zdroj, Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.