Dračia krv je pomenovanie pre živicu pochádzajúcu zo stromu, ktorý vyzerá ako mystické stvorenie. Dracaena cinnabari, známa ako dračí strom, pochádza z ostrova Sokotra a Južnej Ameriky. Živica stromu dostala názov dračia krv podľa tmavočervenej miazgy, ktorú strom produkuje. Pôvodné kmene v Južnej Amerike ju používali stovky rokov nielen na pleť.

Rimania a Gréci používali živicu ako liečivý produkt, čínski bojovníci živicu aplikovali na rany po rôznych bojoch a v čínskej medicíne sa dračia krv používa dodnes. V dávnych dobách bola dračia krv taká vzácna ako kadidlo a myrha, ako funguje dračia krv na pleť?

dračia krv
Dračia krv nie je v skutočnosti „krv z draka“ ale živica stromu, ktorá má červenú farbu

Účinky dračej krvi na pleť

V súčasnosti sa používa sa vo farbivách, lakoch, medicíne a kozmetike. Zvláštne stromy v tvare dáždnika sú fascinujúce nielen na pohľad, ale sú veľkým zdrojom medicínskych a kozmetických benefitov. Práve vďaka týmto priaznivým účinkom je dračia krv neustále vyhľadávaná a to nielen na pleť.    

Pôsobí priaznivo proti starnutiu pleti

Dračia krv je plná antioxidantov a odvracia voľné radikály, ktoré spôsobujú predčasné starnutie. Hlboko zvlhčuje pleť, podporuje obnovu buniek a dokonca zvyšuje tvorbu kolagénu. Vpadnutej pokožke dodá objem a robí ju tak vypnutejšou a mladšou. Dračia krv sa v tomto prípade používa ako tekutý faceliftingový doplnok, ktorý je dostupný on-line a tiež sa pridáva do rôznych produktov v starostlivosti o pleť. 

Pomáha liečiť akné

Dračia krv má antibakteriálne účinky, ktoré pomáhajú k liečbe akné odstraňovaním baktérií a infekcií z pórov. Jeho zvlhčujúce účinky pôsobia upokojujúco na podráždenú pokožku. Tiež znižuje zápal a začervenanie, ktoré sa často vyskytujú pri aknóznej pleti.  

Dračia krv na jazvy 

Vzhľadom k tomu, že dračia krv má antioxidačné a protizápalové účinky, napomáha k úprave a ochrane pokožky pred poškodením vplyvom životného prostredia. Liečivý účinok tejto živice sa prejavuje v odstraňovaní jaziev spôsobených vplyvom akné a iných jaziev práve stimuláciou rastu fibroblastov v pokožke.

Štípance a rany na pleti

Keďže dračia krv má protizápalové, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti, pôsobí skvelé pri liečbe rán a poranení. Pomáha liečiť škrabance, rany po uhryznutí a iné rany, štípance, vyrážky a kožné problémy. Aplikácia tejto živice na kožu pôsobí ako bariéra, alebo ďalšia vrstva pokožky a chráni tak pred akýmkoľvek poškodením. 

Relaxačná aróma

Drevitá vôňa tejto živice upokojuje a pôsobí relaxačne, je populárnou prísadou do vonných sviečok a tyčiniek používaných v domácnostiach a kúpeľoch. 

Dostupnosť dračej krvi na pleť

Dračia krv je k dispozícii ako doplnok v rôznych formách vrátane tekutej tinktúry a kapsúl. Vždy je dôležité kupovať vysokokvalitné výrobky od renomovaných spoločností. Spoločnosti zaoberajúce sa starostlivosťou o pokožku pridávajú dračiu krv čoraz viac do produktov s protizápalovým, proti starnúcim a upokojujúcim účinkom.  

Ďalšie účinky dračej krvi

Mimo účinkov na pleť je mnoho ďalších možných benefitov dračej krvi vcelku nepreskúmaných. Oficiálne výskumy sa zameriavajú hlavne na protizápalové a antimikrobiálne pôsobenie. „Ľudové“ skúsenosti hovoria o účinkoch v prípade cukrovky a o jej efekte na rôzne tráviace problémy.

Vedľajšie účinky

Tak ako pri každom kozmetickom či výživovom doplnku sa môžu objaviť vedľajšie alebo nepriaznívé účinky. Určite neodporúčame užívať dračiu krv na chronické alebo závažné kožné ochorenia pleti alebo prípadne ťažké formy akné bez predošlej konzulátácie s lekárom.

Záver

Dračiu krv alebo „Sangre De Drago“ sa využíva predovšetkým v kozmetickom priemysle. Jej potencionálne účinky tak pocítite najlepšie ak ju užijete na pleť .  Môžete ju zakúpiť vo forme masti, oleja alebo tinktúry.

 

 

Volám sa Viktória, vyštudovala som manažment v Prešove a v súčasnosti pracujem ako koordinátorka dobrovoľníkov pracujúcich s deťmi a mládežou. Veľmi rada čítam knihy a to najmä v angličtine, cestujem a tak spoznávam nových ľudí a rôzne kultúry. V neposlednom rade si rada vychutnám dobrú kávu, pohár vína a vypočujem kvalitnú hudbu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.