Prečo by mali rodičia podľa riaditeľa školy kontrolovať telefóny svojich detí?

259

Ukázalo sa, že len malé percento rodičov kontroluje svojim deťom telefóny. Ide o pomerne kontroverznú tému, ktorá delí ľudí na dva tábory: tých, čo sa pozerajú, a tých, čo to považujú za narušenie súkromia. Je však dôležité si uvedomiť, že ide o bezpečnosť dieťaťa, ktorú majú v rukách práve jeho rodičia. Napriek tomu, zdá sa, robí väčšina rodičov rozhodnutia práve v prospech dôvery. Učitelia v školách však majú iný postoj a vyzývajú rodičov, aby zariadenia detí kontrolovali.

woman holding iPhone during daytime
Photo by Paul Hanaoka on Unsplash

Tak ako pri iných spoločenských aktivitách, aj pri používaní mobilných telefónov a internetu by mali svoje deti poučiť rodičia. Mali by si byť vedomé možných nebezpečenstiev a mali by chápať, prečo je potrebné stanoviť si hranice aj v online priestore. Je dôležité deti použiť o bezpečnosti, o tom, ako vytvárať obsah, čo sa môže a čo sa nesmie zverejňovať a ako sa vlastne správať na internete.

Okrem toho, rovnako ako rodičia kontrolujú správanie svojich detí v reálnom živote, aj online aktivity by sa mali sem-tam monitorovať. Deti by tak vedeli, či dodržiavajú pravidlá a správajú sa vhodne.

A Boy Playing on the Phone
Photo by Umut Sarıalan on Pexels

Virtuálny svet je najnebezpečnejším miestom, do ktorého majú deti prístup a trávia tam veľkú časť svojho života. Rodičia k nemu zvyčajne nemajú prístup a ani sa o to nesnažia, pretože rešpektujú súkromie svojich detí. V dôsledku toho sa však deti môžu zapájať do neprijateľných činností alebo byť dokonca ohrozené.

Riaditeľ strednej školy uviedol, že vždy, keď musel prehľadať telefóny svojich žiakov, našiel nevhodné fotografie, videá aj správy. Keď sa o tom však dozvedia rodičia, nechcú veriť, že ich deti sú schopné takýchto vecí.

Mother Unhappy with Teen Daughter Using Gadget
Photo by Karolina Grabowska on Pexels

Vďaka internetu a mobilným telefónom sa dnešné deti stretávajú s ešte väčšími problémami, než mali predchádzajúce generácie v ich veku. Všetky aktivity vrátane tých škodlivých sú dnes ešte dostupnejšie. Aby sme deťom poskytli bezpečné prostredie, je nevyhnutné sledovať činnosti, do ktorých sa zapájajú, a hovoriť s nimi o ich skúsenostiach, radiť im a emocionálne ich podporovať.

Keďže sú deti veľmi zaujaté svojimi telefónmi, trávia menej času s rodičmi a priepasť sa medzi nimi zväčšuje. Informácie, ktoré staršie generácie získavali od svojich rodičov, deti teraz získavajú z internetu prostredníctvom nespoľahlivých zdrojov a zvyčajne sa o nich s blízkymi nerozprávajú. Je však úlohou rodičov. aby sa s deťmi rozprávali o ich problémoch, budúcnosti, tele, vzťahoch a o všetkom ostatnom.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.