Sľubujeme, že tieto fotografie nie sú upravené vo Photoshope

12539

Všetky fotografie v tomto zozname sú ohromujúce zázraky prírody, ktoré vás prinútia dvakrát sa zamyslieť nad týmto svetom. Je ťažké uveriť, že na žiadnej z týchto fotografií nie je použitý photoshop, no musíte nás vziať za slovo. Naša planéta je neuveriteľné miesto a na to, aby vyzerala očarujúco a záhadne, nepotrebuje photoshop.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa presvedčili v tom, že veci nie sú vždy také, ako sa na prvý pohľad zdajú!

 #1 Toto je skutočný ľadovec

iceberg 202 23957
zdroj: bleacherbreaker.com

Fotograf, ktorý urobil tento záber, bol na svojom kajaku okolo Newfoundlandu v Kanade, keď narazil na tento ľadovec, ktorý vyzerá, že sa rozdeľuje na polovicu. Ako to, že je ten rez tak dokonalo rovný? Zdá sa, že časť ľadovca je priehľadná. K tomu dochádza, keď sneh zamrzne v rôznych časových bodoch, čo má za následok záhyby, vrstvy, ako aj hustotu ľadu, ktoré spôsobujú tento nezvyčajný útvar. 

 #2 Toto je jedna fotka

toxic spill 65854 31613
zdroj: bleacherbreaker.com

Tento obrázok vyzerá ako dva obrázky položené na seba. Takmer to vyzerá, že dve fotografie boli nasnímané v dvoch rôznych ročných obdobiach a potom spojené. Príčinou tejto neuveriteľnej scény je únik toxického kalu, ku ktorému došlo v Maďarsku v roku 2010. Priehrada, ktorá zadržiavala nádrž žieravého červeného bahna, vedľajšieho produktu ťažby hliníka, sa jedného rána pretrhla. Neďaleké mesto Devecser bolo zaplavené v priebehu niekoľkých minút. Žiaľ, 10 ľudí prišlo o život kvôli toxickému bahnu a 150 ďalších bolo vážne zranených.

 #3 Tento zamrznutý rybník vyzerá ako sklo

frozen pond 193 46925
zdroj: Pinterest

Verte či nie, toto je zamrznutý rybník vo Švajčiarsku. Zamrznutá voda vyzerá ako z inej planéty a je ťažké uveriť, že príroda je schopná vytvárať takéto geometrické útvary prirodzene. Vzhľadom na to, že voda väčšinou zamrzne plochá, zaujímalo by nás, čo sa stalo, že tomuto jazierku to pridalo textúru a vzory, ktoré má? Je to len ďalší príklad toho, aká môže byť príroda nepredvídateľná a magická.

 #4 Perfektný strih

cut trees 192 17475
zdroj: bleacherbreaker.com

Toto je park Schönbrunn, jedna z najväčších turistických atrakcií Viedne. Hoci veľkosť a poloha tohto parku sú to hlavné, čo priťahuje ľudí, tieto stromy je ťažké ignorovať. Hovorí sa, že v prírode neexistujú žiadne priame čiary, čo znamená, že tieto stromy boli orezané do formy, ktorú vidíte vyššie. Je to pôsobivý výkon, ak vezmeme do úvahy, koľko stromov je v parku, ako aj to, aké dokonalé sú línie. Udržať tieto neustále rastúce stromy v súlade s týmito normami si musí vyžadovať veľa času a práce. Zdá sa však, že to stojí za to.

 #5 Mesto v oblakoch 

dubai 204 77147
zdroj: bleacherbreaker.com

Mesto na tomto obrázku takmer vyzerá, akoby sa vznášalo. Celá fotografia vyzerá ako scéna priamo zo sci-fi filmu. Budovy na tomto obrázku v skutočnosti neplávajú, ale sú v oblakoch. Toto je pohľad z najvyššej budovy sveta Burj Khalifa v Dubaji. Takto nízko sa mraky často neusadia, takže takýto výhľad je len niekoľkokrát do roka. Má to tendenciu nastať, keď sa počasie rýchlo zmení z chladu na teplo a naopak. Hmla sa zvyčajne rozplynie o 9:00, takže ľudia vstávajú skoro, aby to videli.

 #6 Podzemná jaskyňa

sacred australia 28267 10070
zdroj: Pinterest

Počkajte, sme v Pandore, pretože to vyzerá ako scéna priamo z Avatara. Toto je v skutočnosti fotografia podzemnej jaskyne naplnenej vodou na planéte Zem. Žiariace gule, ktoré vidíte, ako sa odrážajú vo vode, sú v skutočnosti žiariace červy a táto fotografia bola urobená v jaskyniach Waitomo Glowworm na Novom Zélande. Ak niekedy navštívite Nový Zéland, môžete absolvovať takúto prehliadku jaskýň loďou so sprievodcom.

 #7 Jedno obrie zrkadlo

salt basin 196 62048
zdroj: bleacherbreaker.com

Salar de Uyuni je najväčšia soľná plocha na svete s rozlohou 4 086 štvorcových míľ. Salar sa nachádza v provincii Daniel Campos v Potosi v juhozápadnej Bolívii neďaleko hrebeňa Ánd a vznikol ako výsledok premien medzi niekoľkými prehistorickými jazerami. Pokrýva ho niekoľkometrová soľná kôra. Soľná kôra pokrýva bazén soľanky, ktorá je bohatá na lítium. Veľká plocha, jasná obloha a rovnosť povrchu robia zo Salaru ideálny objekt na kalibráciu výškomerov pozorovacích satelitov Zeme.

 #8 Plávajúce vo vzduchu

burned pole 197 28368
zdroj: bleacherbreaker.com

Toto nie je niečo, čo vidíte každý deň. Tento elektrický stĺp, udržiavaný iba silou drôtov, zostáva „plávať“ vo vzduchu po tom, čo jeho zvyšná časť zhorela. Ako vôbec riešite takýto problém? Nie sme si istí, kde sa tento jav vyskytol, ale sme radi, že sa niekomu podarilo odfotiť to  ešte predtým, ako sa drôty rozpadli. Zaujímalo by nás, či všetko stále funguje ako má? Je tiež zvláštne, že iba jeden z týchto stĺpov bol zasiahnutý požiarom.

 #9 Guatemalská diera

sinkhole 199 66714
zdroj: bleacherbreaker.com

Po lejakoch tropickej búrky Agatha v Guatemale sa v severnej časti hlavného mesta utvorila obrovská diera, ktorá pohltila plochu väčšiu ako celá križovatka ulíc. Spolu s celou ulicou spadla do priepasti aj trojposchodová budova a dom, čo si vyžiadalo 120 mŕtvych a najmenej 53 nezvestných.

 #10 Je to vznášadlo?

floating boat 191 24317
zdroj: bleacherbreaker.com

Toto je len obyčajná loďka, nie vznášadlo, hoci na prvý pohľad to tak vyzerá. Voda na tejto fotografii je taká čistá, že vďaka tieňu lode vyzerá, že sa vznáša. Táto fotografia bola urobená neďaleko pobrežia Grécka, čo dáva dokonalý zmysel vzhľadom na to, že stredomorská krajina je plná úchvatných scenérií. Ako veľmi sa chcete ísť teraz kúpať do tej vody?

 #11 Toto nie je Maľba

namibia photo 32535 75467
zdroj: bleacherbreaker.com

Táto fotografia sa môže zdať ďaleko od reality a práve preto je taká úžasná. Je urobená v namíbijskej púšti za súmraku. Túto fotografiu urobil fotograf National Geographic na mieste známom ako Dead Vlei. Na piesočných dunách v diaľke je intenzívne množstvo svetla, zatiaľ čo popredie je stále v rannom tieni.

So stromami ako siluety vyzerá obraz ako maľba. Oranžové pozadie je piesočná duna známa ako Big Daddy, ktorá je vysoká takmer 1200 stôp a biele bodky sú škvrny bielej trávy. 

 #12 Farebná krajina

colorful mountains 195 26986
zdroj: bleacherbreaker.com

V Gansu v Číne leží jedno z najfarebnejších a najživších pohorí na Zemi. Rozprestiera sa na ploche 124 štvorcových míľ a v roku 2012 sa stalo kvázi národným geoparkom. Známe svojimi farebnými skalnatými útvarmi, čínske médiá ho zvolili za jedno z najkrajších miest v Číne. Farby a útvary sú výsledkom nánosov pieskovca a iných minerálov v priebehu 24 miliónov rokov. Vietor, dážď a čas vytvorili tvary pomocou rôznych farieb a vzorov. Aj keď je ťažké uveriť, že niečo také krásne existuje, verte tomu, že je to tak!

 #13 Hromady a hromady dreva

wood pile 90443 38169
zdroj: Pinterest

Čo sa to tu vlastne deje? Zdá sa, že ide o kopy dreva vznášajúce sa nad zemou. Za túto neuveriteľnú ilúziu však musíme poďakovať jednoduchým úvahám. Vôbec tam nie sú dve hromady dreva, len jedna, ale na ceste je kaluž, ktorá dokonale odráža stoh nad ním. To nám dáva dojem, že existuje niekoľko hromád dreva a dva pásy cesty. 

 #14 Maľovanie Svetlom

forest light 67142 11328
zdroj: Pinterest

Táto lesná scéna je úplne úchvatná. Je taká krásna, že je takmer ťažké prijať fakt, že fotografia nebola nijako retušovaná. Od živých farieb – jasne červenej a intenzívnej zelenej – až po hrubé biele pásy prenikajúce cez korunu. Vyzerá to ako obraz, ktorú maľoval niekto s veľkou fantáziou. Ale všetko je to skutočné, dokonca aj lúče svetla.

#15 Blíži sa pristátie

maho beach 198 39164
zdroj: bleacherbreaker.com

Na karibskom ostrove Svätý Martin nie sú biele piesočné pláže a modré vody to jediné, čo priťahuje turistov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia navštevujú ostrov, je mať blízku a osobnú skúsenosť s lietadlom nad hlavou. Na neďalekom medzinárodnom letisku princeznej Juliany sa kvôli krátkej dráhe musia prichádzjúce lietadlá čo najviac priblížiť a lietať nad plážou v minimálnej výške. Je to populárna plážová atrakcia, kde plážové bary a reštaurácie zobrazujú časy odletov a príletov leteckých spoločností a dokonca vysielajú rádiové prenosy medzi pilotmi.

zdroj

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.