5 vecí, o ktorých ste ani netušili, že sú mučiacimi zariadeniami

1639

Ach, mučenie. To nadčasové umenie spôsobovať niekomu bolesť strašným a kreatívnym spôsobom. Ako ľudia sme veľmi dobrí v tom, že sme hrozní, a naše zdanlivo nekonečné techniky mučenia to neustále dokazujú. Zatiaľ čo mnohé druhy mučenia sú dobre známe alebo aspoň zrejmé, iné sú oveľa obskúrnejšie a nečakané.

USA použili nespočetné množstvo kapiel ako hudobné mučenie

V skutočnosti sa hudba naozaj používa pri mučení a je oveľa temnejšia a znepokojujúcejšia, ako by ste si mysleli. Čílski väzni za Pinochetovej vlády boli vystavení hudobnému mučeniu, vrátane piesne s názvom Gigi L’Amoroso alebo Gigi the Ladies Man. Dozorcovia ju spievali a hudba sa púšťala pri ďalších aktoch mučenia, najmä voči ženám.

selective focus silhouette photography of man playing red-lighted DJ terminal
Photo by Marcela Laskoski on Unsplash

CIA používala ako mučenie pieseň Rawhide od skupiny Blues Brothers. Väzňov držali v tmavých miestnostiach a pieseň hrala donekonečna, čím zabraňovala spánku a zvyšovala zmätenosť a dezorientáciu. U niektorých sa používala aj ako spúšťací mechanizmus. Väzeň v tichej miestnosti zrazu počul hudbu a vedel, že sa začne nové kolo mučenia, a tak sa samotná hudba stala trestom, pretože podnecovala strach a úzkosť z toho, čo príde.

Kedysi sa na mučenie väzňov používali bežecké pásy

V roku 2017 bolo v USA približne 53 miliónov používateľov bežeckých pásov. Dá sa povedať, že sú jedným z najobľúbenejších strojov v každej posilňovni. Boli určené aj ako mučiace zariadenia, takže to majte na pamäti, ak vás niekedy cvičenie omrzí.

a woman running on a treadmill in a gym
Photo by Mike Cox on Unsplash

Bežecké pásy pochádzajú z roku 1818, keď William Cubitt vynašiel „nekonečné schody“. Podobne ako na modernom bežeckom páse ste nastúpili a kráčali a podlaha sa pod vami neustále odvaľovala. Na rozdiel od moderných bežeckých pásov boli tieto určené pre väzňov a naraz sa na ne zmestilo 40 mužov. Stále kráčali dopredu, zatiaľ čo ich námaha otáčala mlyn a mlela obilie alebo čerpala vodu. Väzňom to spôsobovalo aj nekonečnú agóniu, keď chodili hodiny a hodiny denne bez zastavenia.
V roku 1898 sa zákony zmenili a väzni už neboli nútení chodiť po nekonečných schodoch.

Biele mučenie je extrémna zmyslová deprivácia

V skutočnosti existuje niekoľko definícií pojmu „biele mučenie“, ktoré môže zahŕňať akýkoľvek druh mučenia, ktoré obeti fyzicky neubližuje, keďže nie je bitá, rezaná alebo podobne. Jedna z definícií je zvláštne doslovná. Skutočné biele mučenie môže zahŕňať uväznenie v doslova bielej miestnosti. Biele svetlá neustále svietia, obeť má len biele oblečenie. Jedna obeť dokonca povedala, že ju kŕmili bielou ryžou na bielych papierových tanieroch.

person walking on snowfield
Photo by ÉMILE SÉGUIN ✳️✳️✳️ on Unsplash

Časom sa nedostatok stimulácie stane neznesiteľným. Tí, ktorí to prežili, to opisujú horšie ako bitie, ktoré sa končí zlomeninami kostí. Je to druh extrémnej zmyslovej deprivácie, ktorú ľudská myseľ nedokáže zniesť. Dozorcovia nosia polstrované topánky, takže nevydávajú žiadne zvuky a väzeň sa stráca len v dokonalom, príšernom bielom ničom. Po ôsmich mesiacoch sa jeden väzeň dostal na slobodu a už si ani nepamätal, ako vyzerali jeho rodičia.

Saddáma Husajna mučili tak, že ho nútili pozerať film South Park

V čase prvej vojny v Perzskom zálive nebol nikto na svete neslávnejšie známy ako iracký vodca Saddám Husajn. Diktátora napokon v roku 2003 chytili americké sily a vzali ho do väzby. Až v roku 2006 ho však popravili a počas troch rokov, ktoré strávil vo väzbe, bol tento muž mučený jedným z najbizarnejších možných spôsobov.

2769704393 c4ee912f27 o
Zdroj: Anders Steen Nilsen/Flickr

Vráťme sa do roku 1999. To bol rok, keď vznikol South Park. Husajn bol jednou z postáv v tomto filme a mal toxický, sexuálny vzťah so Satanom. Keď americké sily zadržiavali Husajna, niekto prišiel s nápadom pustiť mu tento film. Potom mu ho premietali znova a znova. Nevedno, čo si myslel o jeho zobrazení ako homosexuála a zároveň horšieho ako Satan, ale dá sa predpokladať, že nebol jeho fanúšikom. Čo sa týka tvorcov South Parku, armáda im darovala podpísanú fotografiu Saddáma Husajna.

Škola v USA má legálne povolené „šokovať“ študentov

V USA práve teraz existuje zariadenie s názvom Vzdelávacie centrum sudcu Rotenberga. Je to súkromná internátna škola a mnohí z tamojších študentov sú autisti alebo majú problémy s vývinom a emóciami. Škola používa na študentov GED alebo odstupňovaný elektronický spomaľovač. Vysiela elektrické šoky cez kožu prostredníctvom elektród napojených na batériu a učiteľ ho môže ovládať na diaľku.

gray GE volt meter at 414
Photo by Thomas Kelley on Unsplash

Jeden študent opísal, že mal osem rokov a bol napojený na toto zariadenie. Na nohy mu pripevnili elektródy, ktoré boli napojené na autobatériu. Autobatéria bola umiestnená v batohu, ktorý musel nosiť. Ak sa zle správal, učiteľ stlačil tlačidlo a dal mu šoky.

V roku 2020 úrad FDA zariadenie zakázal, ale škola sa odvolala a vlastne vyhrala, pretože to bolo mimo právomoci FDA, pretože zariadenie má lekársky charakter. Škola to obhajuje tým, že je to posledná možnosť a tvrdia, že to obmedzuje agresivitu a sebapoškodzovanie.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.