Informácie o transplantácii vlasov od A po Z

845

Už nejaký čas premýšľate nad transplantáciou vlasov? Chcete vedieť, aké metódy sa používajú pri transplantácii vlasov? Zaujíma Vás, ako dlho zákrok trvá a ako prebieha alebo aký dlhý je čas hojenia a kedy je možné vidieť konečný výsledok transplantácie vlasov? Tu sú odpovede na všetky Vaše otázky týkajúce sa transplantácie vlasov.

ň
Norbert Kiss Transplantácia Vlasov Pred Po – PHAEYDE Clinic Bratislava sk.phaeyde.com

Aké metódy sa používajú na transplantáciu vlasov?

Na klinike má pacient možnosť vybrať si tú najideálnejšiu metódu. Klinika Phaeyde je jedinou klinikou pre transplantáciu vlasov na Slovensku, kde si pacient môže vybrať z dvoch druhov techník, pričom každá z nich využíva najmodernejšie spôsoby. Rozdiel je v nástroji (tenká dutá ihla), ktorý je určený na výber štepov.

 

Pri metóde, ktorú nazývame FUE (Follicular Unit Extraction) sa skupiny vlasov (štepy) vyrežú dookola s dutou ihlou s priemerom 1,0 – 1,2 mm. Doktor potom vytvorí pomocou mikro rezu otvor do pokožky hlavy v cieľovej oblasti, do ktorého implantuje štep. Cieľová oblasť je časť hlavy kde nastalo rednutie vlasov či plešatenie. Štepy sú vlasové jednotky, ktoré môžu obsahovať 2-3 ba dokonca v ojedinelých prípadoch až 4-5 vlasov.

 

Metóda S.H.E vyvinutá klinikou PHAEYDE je najmodernejšia technika na transplantáciu vlasov. Vyvinula sa z metódy FUE. Vďaka mikrotenkej dutej ihle s priemerom 0,5 – 0,8 mm stopy po zákroku zmiznú asi za týždeň, maximálne ale za 10 dní, rovnako ako stopy po menších vpichoch ihlou. Nevznikajú žiadne veľké rezy a preto ani jazvy. Stehy nie sú potrebné.

 

Najväčšou výhodou tejto techniky je, že vďaka extrémne tenkej precíznej dutej ihle sa štepy v darcovskej oblasti nepoškodia a na dosiahnutie čo najprirodzenejšieho výsledku môžu byť vlasové folikuly vsadené mimoriadne husto.

 

V závislosti od množstva vlasov, ktoré sa budú transplantovať, je možné transplantáciu vlasov vykonať buď počas jedného dňa, maximálne dvoch dní. Regenerácia trvá vďaka najmodernejším postupom iba 6 – 12 dní. Čas hojenia v tomto časovom intervale samozrejme ovplyvňuje aj množstvo implantovaných štepov.

 

Po transplantácii vlasov začína byť výsledok viditeľný v šiestom mesiaci a konečný efekt sa dostaví po 10 – 12 mesiacoch. Transplantované vlasové cibuľky budú životaschopné a vydržia po zvyšok života pacienta.

transplantacia vlasov phaeyde clinic bratislava 2
Norbert Kiss Transplantácia Vlasov Pred Po – PHAEYDE Clinic Bratislava

Je transplantácia vlasov bolestivá?

Transplantácia vlasov je úplne bezbolestný zákrok, po lokálnej anestézii však môžete počas zákroku cítiť mierne brnenie na pokožke hlavy.

 

Na čo treba dbať pred zákrokom?

Počas niekoľkých dní pred transplantáciou vlasov venujte osobitnú pozornosť zdravej výžive a nejedzte korenené jedlá. Rovnako sa vyhýbajte káve a alkoholu, rovnako ako energetickým nápojom a fajčeniu. Vylúčenie cigariet počas tohto obdobia je obzvlášť dôležité, pretože nikotín zužuje krvné cievy a znižuje schopnosť krvi prenášať kyslík, a tým pádom zhoršuje prekrvenie pokožky hlavy. Večer pred transplantáciou je potrebné dôkladné umytie vlasov bežným šampónom.

 

Ako prebieha deň transplantácie vlasov na klinike?

Ešte pred samotnou transplantáciou vlasov sa uskutoční konzultácia a vyhotoví sa individuálny plán pre každého zákazníka. Rovnako sa dohodne aj termín zákroku.

 

Podľa množstva transplantovaných štepov je možné zákrok vykonať v rámci jednodňového zákroku, celkovo to však netrvá viac ako dva dni. Počas tejto doby poskytuje naša klinika maximálny komfort a stravu pre pacientov. Počas zákroku je možné sledovať film, čo tiež prispieva k uvoľneniu a k pohodliu pacienta. Pacienti si môžu vybrať zo širokej ponuky našej filmovej knižnice.

 

V deň zákroku sa v prvom rade vlasy oholia (približne na 1 – 2 mm) a zakreslí sa darcovská oblasť. Po umŕtvení zadnej časti hlavy sa začína výber štepov. Extrakcia štepov, ktoré sa majú transplantovať, ako aj samotné vsadenie je mimoriadne pedantná a precízna úloha. Počas dňa sú kratšie prestávky každé dve hodiny. Samotný zákrok nie je bolestivý. Počas transplantácie môže pacient pociťovať mierne brnenie na pokožke hlavy s minimálnym nepríjemným pocitom.

transplantacia vlasov phaeyde clinic bratislava 3
Transplantácia vlasov pred po – PHAEYDE Clinic Bratislava

Na čo si treba dať pozor po zákroku?

Prvý týždeň po operácii je zakázané fajčenie, konzumácia alkoholu a kávy. Z dôvodu čo najrýchlejšej regenerácie odporúčame vyhnúť sa sýteným nápojom a pikantným koreneným jedlám.

 

Je mimoriadne dôležité, aby pacient nerobil náhle pohybyaby sa nepredkláňal. Parná sprcha sa v tomto období neodporúča. V prvom mesiaci sa neodporúča návšteva plavárne, sauny a solária.

 

Treba zdôrazniť, že by sa mala po transplantácii vlasov venovať zvýšená pozornosť základnej hygiene a pacient by sa mal počas prvých týždňov vyhýbať kontaktu s domácimi zvieratami, aby sa zabránilo riziku infekcie.

 

Ako dlho trvá doba hojenia?

Darcovská oblasť bude 4-5 dní trochu svrbieť a páliť, ale toto nepohodlie je iba dočasné, po niekoľkých dňoch úplne zmizne.

 

Cieľová oblasť sa hojí o niečo pomalšie, treba počítať s výskytom drobných chrást. Úplné zahojenie v tejto oblasti môže trvať 7 – 12 dní, pacient však vôbec nemusí obávať trvalých jaziev.

 

Kedy bude výsledok transplantácie vlasov viditeľný?

Po zákroku je zmena hustoty vlasov pacienta viditeľná už v šiestom mesiaci, zatiaľ čo konečný výsledok sa dostaví po 10 – 12 mesiacoch.

 

Naozaj mi transplantované vlasy zostanú?

Áno. Štepy z darcovskej oblasti sú odolné voči vypadávaniu, zostanú životaschopné a vydržia po celý život pacienta.

 

Transplantované vlasy sú uchytia v pokožke hlavy počas prvých 8 – 12 dní. Je však dôležité povedať, že transplantácia predstavuje pre organizmus akýsi šok (ako v prípade transplantácie orgánu), takže 2-4 týždne po zákroku transplantované vlasy povypadávajú. Netreba sa toho zľaknúť, je to úplne prirodzený proces. Vlasové folikuly potom vstúpia do pokojovej fázy asi na 3-4 mesiace a potom v implantovanej oblasti opäť začne rast vlasov.

 

Ak máte ďalšie otázky, sme Vám k dispozícii. Kontaktujte nás a príďte na osobnú konzultáciu.

Transplantácia vlasov na vysokej úrovni v roku 2022 iba na klinike Phaeyde!

 

Zdroj obrázkov: sk.phaeyde.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.