10 najstrašidelnejších a najzáhadnejších miest na SR alebo ten, kto sa čo i len trochu bojí, by mal tieto miesta rozhodne obísť

9035

Ak ste typ, ktorý neustále vyhľadáva nové dobrodružstvo a nevadí vám, že si možno potykáte s človekom z onoho sveta, rozhodne navštívte tieto miesta. O niektorých sa traduje, inde sú nevysvetliteľné javy potvrdené. Každopádne, lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Tu je 10 tipov pre vás. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, každému bádateľovi zdar.

 

Hrad Sklabiňa

Domovom hradu Sklabiňa nazývaného aj Sklabinský hrad je Kantorská dolina vo Veľkej Fatre nad Sklabinským Podzámkom v martinskom okrese. Pôvodné drevené hradisko nahradil v 13. storočí hrad riadiaci stolicu Turiec, ktorý menil v priebehu storočí svoju podobu až do súčasnej zrúcaniny so zachovanými základmi a zvyškami kaplnky. Hovorí sa, že v čase búrok tu možno vidieť beztvarého tmavého rytiera a počuť tajomné hlasy a rinčanie reťazí. Podzemné priestory obýva vraj tiež gigantické hadisko živiace sa krvou a vínom, ktorého nevyčerpateľné zásoby pod hradom udržujú hada s uhrančivým pohľadom pri živote dodnes. Vďaka svojim záhadam Sklabiňa odjakživa priťahovala priaznivcov čiernej mágie a okultistov.

Zdroj Wikimedia

 

Kostol všetkých svätých v Ludrovej

Tajomný rád templárskych rytierov pôsobil v stredoveku možno aj na Slovensku, čo majú potvrdzovať viaceré miesta vrátane Kostola všetkých svätých v Ludrovej. Gotický kostolík datovaný do 13. storočia vo svojom interiéri chráni vzácne nástenné maľby s biblickými výjavmi a dnes ho spravuje Liptovské múzeum v Ružomberku. Verí sa, že od roku 1230 je v kostole pochovaný templársky majster Johann Gottfried von Herberstein spolu so svojim pokladom. Raz za čas sa v kostole obklopenom bielym múrom majú zjavovať aj duchovia zosnulých a ich procesie smerujúce do kostola z cintorína. Známa je tiež historka o podzemných chodbách spájajúcich kostol v Ludrovej s templárskym kláštorom na vrchu Mních.

Zdroj Wikimedia

Čachtický hrad

Keď sa použije tento názov, asi každému ako prvé napadne meno najväčšej masovej vrahyni vo svetovej histórii. Alžbeta Báthory mala svojich prisluhovačov a údajne aj milenku Annu Darvulu, ale tie najzákernejšie vraždy vykonala vlastnoručne. Jej chorobomyseľné besnenie si vyslúžilo aj zápis do Guinessovej knihy rekordov. Na Čachtickom hrade vykonávala drastické mučenie. Medzi jej výčiny patrilo napr. bičovanie nahých dievčat, nabodávanie ihlicami či vkladanie rozpáleného železa do ženských genitálií. Nepohodlní ľudia nachádzali miesto odpočinku pod zemou v okolí hradu. Kde inde zažiť dotyk mrazivej minulosti, ako na mieste, kde potoky krvi a bezmocnosť mladých žien boli dennou rutinou. Hlasy stoviek zavraždených sa tu majú ozývať aj po stáročia.

 

Lesopark Brezina

Lokalita, ktorá nemá len fantáziou vymyslené legendy, je aj les na Brezine. Počas 2.svetovej vojny v týchto miestach vyčíňalo nacistické gestapo, keď sem odvliekli takmer 70 osôb, civilov, domácich aj zahraničných vojakov, ktorých brutálne zavraždili a zahrabali do niekoľkých masových hrobov. Po skončení vojny bolo objavených 7 hrobiek, v ktorých sa ukrýval výsledok nemeckého gestapa. 69 obetí bolo bosých a nahých s viditeľnými stopami po mučení. 26 tiel sa už nepodarilo nikdy identifikovať. Hrôzostrašnú udalosť dnes pripomína len pomník s pamätnými tabulami.

Zdroj Wikimedia

 

Vojenský cintorín

Cintoríny sú súčasťou každej malej obce, ale Nemecký cintorín vo Važci má špecifickú a neopísateľnú atmosféru. Tie zimomriavky si treba zažiť na vlastnej koži. Važec je najväčší zo šiestich oficiálnych cintorínov nemeckých vojakov, ktorí sa nikdy nevrátili domov. Zistíte to hneď ako stlačíte kovovú kľučku a vstúpite na planinu vysiatu šedastými krížmi s menami duší, ktoré vydýchli na našom území. Na 2,5 hektároch je tu viac ako 6500 padlých vojakov. Je to vcelku kultivovane upravený masový hrob a pieta tohto miesta oziaba až do špiku kostí. Všetko dotvára panoráma Tatier. Ak teda budete mať niekde cestu po E50 v smere na Poprad, nezabudnite odbočiť.

 

Dom duchov

Aj na Slovensku máme svoj dom duchov, kde sa odohrávajú nevysvetliteľné záhady. Nachádza sa v obci Štiavnické bane a ozývajú sa v ňom svedkovia minulosti. Má dve podlažia a je jedným z najstarších v obci, veď viac ako 500 rokov nevydrží hociktorá stavba. Navyše tu obyvatelia údajne počas vojny ukrývali židov a pravdepodobne z tohto obdobia pochádza aj tajná miestnosť medzi stenami. Je drobná, ale utečencom stačila. Dodnes tu má mátať, no dnešní majitelia vylučujú, že by sa tu odohrávali nadprirodzené javy. Teda okrem toho, že sa tu, zrejme kvôli hrubým múrom, strieda obrovské teplo, inokedy zas zima. Dom je však neustálym cieľom výtvarníkov, maliarov a samozrejme aj lovcov duchov. Veď čo ak sa tu predsa mihne niekto, kto by vedel vysvetliť tajomstvá päťstoročného domu do podrobností. Ani by nevadilo, že by nebol z tohto sveta.

 

Psychiatrická liečebňa Pezinok

Opustená psychiatrická liečebňa v Pezinku ukrýva množstvo nejasností. Už neraz sa sem vydali takzvaní lovci duchov, ktorí sa snažili aspoň časť z nich vysvetliť, avšak neúspešne. Aj naďalej tak každý, kto sa tu nejakou náhodou ocitol, vraví o nepochopiteľných zvukoch z interiéru nemocnice, kriku, plači, ale aj buchote. Podľa domácich tu neprespávajú ani bezdomovci a iné sociálne nižšie vrstvy, pretože sa boja.

 

Reštaurácia Fontána v Dunajská Streda

Reštaurácia Fontána patrí v Dunajskej Strede k jedným z najobľúbenejších podnikov v meste. Len málokto si totiž spomenie na 25. marec 1999, kedy sa práve v priestoroch reštaurácie Fontána udiala najväčšia mafiánska vražda v histórii Slovenska. V pohostinstve bolo zavraždených 10 členov mafie, vtedajšieho bossa slovenského podsvetia Tibora Papáya nevynímajúc. Celkovo vyletelo v reštaurácii až 113 nábojov. Takže si viete predstaviť koľko krvi tu pretieklo. Ak dnes prehliadnete spomienkovú tabuľu, o tragédii sa nemusíte vôbec ani dozvedieť.

 

Opustený dom v obci Kriváň

Navedie vás naň každý domáci. Stojí na konci dediny, kde sú už len polia a lúky. Dom nie je dlhodobo obývaný hlavne preto, že má nájomníkov z iného sveta. V noci počuť zvuky, trieskajú tu dvere a domáci do tejto časti dediny po zotmení nechodia.

Youtube

Galantský kaštieľ

Postavený bratmi Danielom a Pavlom Esterházym, známymi menami histórie. Kaštieľ skončil v ruinách, ale v súčasnosti sa má dostať opravou do kondície. Čo je však zaujímavé okrem jeho historickej hodnoty? Nejedno svedectvo hovorí, že sa tadiaľto prechádza mŕtvy chlapec so svojim psom. Nejde pritom o nejaký výmysel podnapitého bezdomovca, čo sa tu schoval pred dažďom. Rovnaké slová, rovnaký opis a rovnaký zážitok na tomto mieste mali viacerí návštevníci. Mnohí dokonca cítili dotyk tohto ducha. Kolektívna hystéria, alebo potvrdenie, že tu býva niekto, kto už druhýkrát nezomrie?

 

zdroj: wiki, sme

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre