Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1724 – Rolls Royce autá využívané ako smetiarske autá a odroda kukurice, ktorá ma viac farieb ako dúha

11674

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ktorý bol historicky prvý film, ktorý zarobil viac ako 1 miliardu dolárov a prečo Keanu Reeves odmietol 10 miliónovú ponuku a účasť v filme „Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah“? 

11

V severnom Nemecku leží hrad skrytý pred zrakmi ľudí po stáročia. Prvý hrad, ktorý bol na tomto mieste postavený, pochádza z 9. storočia a nepretržite je obývaný od 12. storočia. Ešte úžasnejšie je, že tá istá rodina tam žije posledných 850 rokov. Už 34 generácií je hrad Eltz dobre udržiavaný a dnes ho využívajú tri rôzne potomstvá rodu. Do konca 18. storočia bol hrad stále pristavovaný, ale snahy v 19., 20. a 21. storočí sa zamerali najmä na obnovu a údržbu, než na výstavbu nových častí.

21

Film Titanic, režírovaný Jamesom Cameronom a vydaný v roku 1997, bol historicky významný nielen svojou obsahovou stránkou, ale aj komerčným úspechom. Titanic sa stal prvým filmom, ktorý zarobil viac ako 1 miliardu dolárov v kinách po celom svete. Okrem toho sa Titanic stal aj jedným z najpredávanejších filmov na VHS kazetách, predal viac ako 58 miliónov kópií, čo bolo vtedy obrovské číslo. Po zavedení formátu DVD sa stal aj prvým filmom, ktorý predal viac ako 1 milión kópií na DVD, čím pokračoval vo svojom obchodnom úspechu. Titanic sa stal fenoménom filmového priemyslu a získal mnoho ocenení, vrátane 11 Oscarov, vrátane najlepšieho filmu a najlepšieho režiséra. Tento film zostáva ikonickým dielom v histórii kinematografie.

31

S trochou šťastia a usilovnosťou niekoľkých sanitárnych pracovníkov bola žene z Long Islandu navrátená hotovosť 5 000 dolárov, ktoré omylom vyhodila do koša. Štyridsaťpäťročný Krishna Nadalall hovorí, že jeho matka Bayban si odložila obálku s hotovosťou na splátku hypotéky, no neskôr ju nemohla nájsť. Nadalall, ktorý je sám sanitačný pracovník, zhromaždil troch spolupracovníkov, aby pomohli pretriediť množstvo odpadu nahromadeného na prestupnej stanici Merrick. Skupine sa podarilo získať späť všetky peniaze okrem 40 dolárov po tom, čo niektoré bankovky cestou vypadli z obálky. Bayban ponúkla mužom odmenu, no oni odmietli.

41

Pred prvou svetovou vojnou bolo v Indii takmer 230 indických kráľov (Maharadžov) a v priemere okolo 2000 Rolls Royce. Vlastniť Rolls Royce bývala pýcha. V roku 1920 sa maharadža z Alwaru prechádzal po uliciach Mayfair Area v Londýne. Bol v normálnom oblečení a vošiel do showroomu Rolls Royce. Britský predavač ignoroval Maharadžu, pretože si myslel, že je len obyčajný chudobný Ind. Kráľ nemohol zniesť toto poníženie a vrátiť sa do svojej hotelovej izby. Potom požiadal svojich sluhov, aby zavolali do showroomu a povedali im, že mesto King of Alwar kúpi niekoľko ich áut. Keď Kráľ neskôr navštívil showroom so svojím kráľovským vzhľadom, rozvinuli mu červený koberec. V tom čase bolo v showroome prítomných šesť áut, kráľ zaplatil za všetkých šesť áut naraz. Potom autá použil ako pomstu. Nechal ich využiť ako smetiarske autá, ktoré mali vyzbierať všetky odpadky v ich meste.

51

Sklenený drahokam. Nádherné priesvitné zrnká vo farbe šperkov. Úžasná odroda vyberaná po mnoho rokov Carlom Barnesom, farmárom a šľachtiteľom z Oklahomy, ktorý je patrí medzi indiánsky kmeň Cherokee. Sú vytvorené z kríženia niekoľkých tradičných odrôd kukurice. Carl daroval niekoľko semien tejto unikátnej kukurice aj do americkej zbierky Seed Bank.

61

Keanu Reeves odmietol účasť v filme „Speed 2: Cruise Control“ (Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah) v prospech turné so svojou rockovou kapelou Dogstar a aj preto, že mal záujem hrať divadelnú rolu Hamleta. Jeho odmietnutie účasti vo filme „Speed 2“ je jedným z najznámejších prípadov, keď herec odmietol veľmi lukratívnu filmovú ponuku v prospech iných svojich projektov.

71

Ruth Marianna Handler (1916 – 2002) aj Elliot Handler (1916 – 2011) boli americkí podnikatelia a tiež vynálezcovia. Ruth Handler pôsobila ako prezidentka výrobcu hračiek Mattel Inc. a je známa svojou úlohou v marketingu bábiky Barbie. Elliot Handler bol spoluzakladateľom spoločnosti Mattel a spolu so svojou manželkou bol vývojárom niektorých z najpredávanejších hračiek v histórii, vrátane bábik Barbie, Chatty Cathy, Creepy Crawlers a Hot Wheels.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1234567

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.